מי מוכן לעזור ליישב ויכוח?

אחרי החוויהה הויזואלית המרטיטה (שר הטבעות - שני הצריחים) התעורר ויכוח: גולום היה במקור הוביט מהפלך, או איש בריי או שגנדלף בגירסתו הקולנועית מוסיף דברים שלא היו במקור? זכור לי שב"הוביט" גנדלף מספר את קורותיו של גולום, אך לעניות דעתי הן מעורפלות יותר מאשר דבריו המפורשים בסרט. יש מצב שמישהו זוכר בדיוק?

אני יודע (להכנס)

הנה, אני מסתכל בשר הטבעות ומביא ציטוטים... "...עוד בטרם עברו את ההרים התפלגו ל-3 סיעות, שונות במקצת זו מזו: בני הרפוט, בני סטור ובני פלוהיד..." על בני הרפוט: "...יותר מאחרים נטו להתיישב במקומות של קבע, וזמן רב מאחרים שמרו את מנהג אבותיהם, לחיות במערות..." על בני סטור: "...בני סטור האריכו שבתם על גדות האנדוין הנהר הגדול..." (אחוות הטבעת - פתח דבר - על טיבם של ההוביטים) "גולום (סמאגול, הוביט מאדת סטור...)..." (שיבת המלך - נספחים - מפתח השמות והעניינים) לפי זה אפשר להבין שתושבי הפלח היו מבני הרפוט (וחיו במערות) וסמאגול היה מבין בני סטור (מה שמתקשר לאיך שהסיג את הטבעת - וגם האנדוין הוא הנהר שבו איסילדור הפיל את הטבעת)

ישנה תשובה באתר "שר השאלות"

לחץ כאן כדי לקרוא אותה.

לנוחיותכם התשובה רשומה גם כאן

היא לקוחה משר השאלות - כלשונה האם גולום היה הוביט? -------------------------------------------------------------------------------- כן, מעבר לכל ספק. גאנדאלף טען שבני גזעו של גולום הם תת-גזע הוביטי שמקורו בבני סטור. גם בספרים אחרים נכתב שהוא הוביט או צאצא של גזע ההוביטים. סאורון (בפרק "חיפוש הטבעת" ב"סיפורים שלא נשלמו") הסיק שגולום ובילבו הם מאותו גזע

מי מוכן לעזור ליישב ויכוח?

אחרי החוויהה הויזואלית המרטיטה (שר הטבעות - שני הצריחים) התעורר ויכוח: גולום היה במקור הוביט מהפלך, או איש בריי או שגנדלף בגירסתו הקולנועית מוסיף דברים שלא היו במקור? זכור לי שב"הוביט" גנדלף מספר את קורותיו של גולום, אך לעניות דעתי הן מעורפלות יותר מאשר דבריו המפורשים בסרט. יש מצב שמישהו זוכר בדיוק?

מקווה שכל התשובות שקיבלת יספיקו לך!!!

לנוחיותכם התשובה רשומה גם כאן

היא לקוחה משר השאלות - כלשונה האם גולום היה הוביט? -------------------------------------------------------------------------------- כן, מעבר לכל ספק. גאנדאלף טען שבני גזעו של גולום הם תת-גזע הוביטי שמקורו בבני סטור. גם בספרים אחרים נכתב שהוא הוביט או צאצא של גזע ההוביטים. סאורון (בפרק "חיפוש הטבעת" ב"סיפורים שלא נשלמו") הסיק שגולום ובילבו הם מאותו גזע

ד"א

רצוי שבפעמים הבאות תכתוב בהודעתך מהיכן התשובה לקוחה. (כמובן שהפעם לא היה צורך אבל עדיין)

ד"א -אם תסתכל למעלה -כן רשמתי מהיכן לקוחה השאלה

אם אני לוקח חומר ממקום אחר, אני תמיד נותן כרדיט מלא. אסף פובונזק
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הטולקינאים
בחר
בחר