רונה קינן אתמול בתמונע

כמו הבילויים, כמו שילה פרבר, כמו יוני בלוך, גם לרונה קינן יש קהל קנאי ונאמן ודי גדול שהולך אחריה להופעות ומכיר את כל השירים בע"פ, עוד לפני שיצא הדיסק הראשון שלה. בשעה הנקובה של המופע המדרכה שמחוץ לתמונע כבר היתה מלאה ואחרי כמה דקות כבר הכניסו רק את מי שהזמין כרטיס מראש. קהל צעיר בעיקר, אבל לא רק. רונה עולה לבמה לבדה, עם הגיטרה החשמלית האדומה שלה, ושרה באנגלית. יש לה פנים של בובה וקול מלטף, מזכיר לי קצת את הקול של יהודית רביץ מתקופת 'סליחות'. הלהקה של רונה מצטרפת אליה על הבמה (גיטרה, בס ותופים) והם שרים שוב את אותו השיר, הפעם בעברית ('הקול שקורא לי'). ההופעה ממשיכה עם השירים המוכרים של רונה, מההופעות הקודמות, מה-EP, מערוץ 24: מבול, אהב שקופה, סיפור מגירה, טיול בהיר, מיהו המיילל ברוח, שיר ערש, ועוד שני קאוורים: שחמט של חוה אלברשטיין בביצוע מהיר ויפה, ן-I ME MINE של הביטלס, בביצוע מדויק ומעורר התפעלות. השירים שרונה כותבת יפים ונעימים, הטקסטים עדינים ונרגשים, הם לא ארוכים, לפעמים אפילו קצרים מדי, כך שההופעה חלפה ממש במהירות (חוץ מזה שהיא היתה קצרה באמת). הנוכחות של רונה ממש מאפילה על האנשים שעומדים לידה על הבמה. בניגוד, נאמר, לשילה, נראה שרונה אוהבת להיות על הבמה ולא עושה את זה רק כדי לצאת ידי חובה. יש לה ביטחון (למה שלא יהיה לה עם פרגון כזה), היא מתבדחת עם הקהל, מספרת סיפורים, וממש נהנית מכל ההמולה הזו סביבה. חבל רק שהסאונד בתמונע הוא כזה שממש קשה להבין מה האנשים על הבמה אומרים. בהופעה של רם אוריון זה היה ממש גרוע, וככה גם אתמול. הסט הרגיל היה די קצר, פחות משעה. אחריו עלתה רונה להדרן שכלל את TRAIN ואת קסיוס של יונה וולוך, ואז חזרה להדרן שני: JOHNNY GUITAR, שהיה אצלם בליל הסדר (אורח של סבתא קינן), אותו היא מבצעת עם הגיטריסט ערן ויץ בשתי אקוסטיות. אבל את הקהל של אתמול היה צריך לגרש עם מטאטא, וככה קיבלנו גם הדרן שלישי ('חמסין') וגם אחריו לא מיהרו להדליק את האורות ולנגן דיסקים כך שעד שיצאתי ממקומי במעלה המדרגות ופילסתי את דרכי החוצה חשבתי שאולי יהיה גם הדרן רביעי, אבל כנראה שלא היה.

יופי של ביקורת, רק תיקון טעות קטן

לא סביר שרונה תבצע את אותו שיר פעמיים ברצף. השיר שאיתו היא עלתה נקרא "Walts". הוא באמת דומה מעט לגרסה האנגלית של "הקול שקורא לי", שנקראת " The Dead and The Junkie", אבל לא מדובר באותו שיר.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מוזיקה ישראלית
בחר
בחר