ערן צור בבארבי כ"ס

הגעתי בעשר ורבע לבארבי לבדי נכנסתי לבארבי האהוב והמוכר (כן, כן, החופש הזה ניצלתי את הבארבי כ"ס טוב בטוב... אפילו מלצרית הכירה אותי שם. ממ ).... אבל זה לא נורא, בבארבי, גם לבד, זה כיף להיות. כל עוד יש את הבר :) אז אח"כ פגשתי חברות והלכנו לעמוד בצד (מיותר להגיד שהיה מלא ולא היו שולחנות אבל לא נורא). ערן צור, יובל מסנר, רם אוריון ושי(?) ברוך (תסלחו לי אם תעיתי) על ועל הבמה.... ערן התחיל עם לילות של ירח מלא.... שיר מוכר ויפה... אני לא זוכרת את הפלייליסט, אבל אני, שזו הופעה ראשונה שלי הכרתי שם בערך 3 שירים.. ממה שהכרתי היה את קיץ (ככה קוראים לו?), תותים, פרח שחור ולילות של ירח מלא.... אבל שמעתי את השירים האחרים ונהניתי מאוד....(ללא תכלית בתחתית..:) , הוא והיא, מים גנובים, כרמלה גרוס ואגנר המעולה!... ) באיזשהוא שלב שילה פרבר עלתה לבמה לשיר... היה נחמד מאוד... היא שרה שניים שלושה שירים שלה (שוב, אני לא מכירה את שמותיהם אבל זה היה חביב ביותר..) היו לערן אנרגיות טובות, אין מה לדבר, אבל הייתה לי תחושה שהיה יכול להיות טיפה יותר טוב.... אולי השילוב עם שילה לא מוצלח, אולי. לא יודעת מה.. אבל הרגשתי שמשהו חסר. על אף שזוהי ההופעה הראשונה שלי של ערן.... אבל בסה"כ היה נחמד מאוד.... זו ההופעה הראשונה ולא האחרונה שאני אלך של ערן צור... כי סה"כ הוא זמר מעולה.. הוא מצחיק מאוד וכיף לראות אותו מופיע :) היה נחמד ביותר....

אני מורידה את הכובע וגם את הנעליים בפני ערן...

כן, אני מודה. ערן היה מהאמנים שאהבתי לשנוא הוא עצבן אותי מאוד במשך תקופה מאוד ארוכה, אך לאחר המלצות, הפצרות והבטחה לטרמפ הסכמתי להצטרף לכמה אנשים בבואם להופעה. היה תענוג, ערן הוא פרופורמר ענק ונדהמתי לגלות שאני מכירה לא מעט שירים שלו, וגם מה שלא הכרתי נהניתי (ברובו), לשמוע. יובל מסנר מפליא לנגן על הקונטרה בס, נתן סולואים מופלאים, כל ההרכב מנגן היטב, ובכלל היו המון אנרגיות על הבמה...(ערן והעוויתות שלו זה מופע בפני עצמו). אני דווקא מאוד נהניתי מהשילוב עם שילה פרבר, בשירים שהם שרו יחד הם התחברו נהדר, הם שרו את השיר של שילה "העיר הגדולה", את "לך" (המופלא), ומשיריו של ערן-"תמונה אימפרסיוניסטית" ו-"פרח שחור". ערן כל הזמן העיר לקהל שהוא לא עושה כלום וכאלה...ניסה לגרום לכולם למחוא כפיים בנחישות ראויה לשמה. הקהל באמת היה עייף משהו. בכל מקרה מור, את אומרת שלא הכרת הרבה שירים שלו שם, אולי אחת הסיבות שבגללן לא נהנית היא זאת, יש משו פחות מהנה בהופעה שבה אתה לא מכיר את מילות השירים, הרגשה קצת תקועה משו...כאילו משו חסר. (ככה זה אצלי לפחות, ועדיין...). כשאמרתי ליובל כמה טוב היה הערב הוא אמר לי לבוא כל פעם... אני בטוחה שיצא לי מתישהו שוב (C:

טלי יקירתי....

כנראה שזו אחת הסיבות אבל לא אמרתי שלא נהניתי. אמרתי שהיה משהו חסר..... לא יודעת מה, אבל חסר..... מקווה להינות יותר אחרי שאני סופסופ אקנה את הדיסקים שלו (!) (אחחח, הכסף, הכסף....)

מותר לי להידחף לשיחה?

אני אדחף בכל זאת :-) תתחילי עם "עיוור בלב ים", זה הדיסק עם "ערב ב' כסלו", "קיץ" , "שולחן הכתיבה" ו- "Rush Time". זה דיסק מהפנט, אפל, מושך ויש בו משהו מפחיד שגורם לי לחזור אליו עוד ועוד. אולי זה ערב ב כסלו. בחודשים האחרונים התאהבתי דווקא ב-Rush Time. אח"כ תמשיכי ב"אתה חברה שלי", הדיסק של שירי יונה וולך. אני מאד מאד אוהב גם את דיסק ההופעה של טאטו, "חתוך תוכן". טופי

ואני דווקא הייתי רוצה להמליץ על משהו אחר-

אמנם אין מה לומר על "חתוך תוכן", והוא בהחלט אחד הדיסקים היותר יוצאי דופן, מצויינים באיכותם, שיצא לי להאזין להם (אך לצערי לא להיות בעלים רשמי...) אבל אני אישית דווקא הייתי ממליץ להתחיל עם "פרח שחור" לפני חתוך תוכן. טאטו הם קצת יותר ייחודיים (בלשון המעטה) מאשר כרמלה גרוס ואגנר, ולדיסק השחרחר הנ"ל קל מאוד להתחבר, במיוחד בתור פעם ראשונה! עיוור בלב ים נותר עומד בתור אופציה מצויינת לרכישה ראשונה, אבל בתור דיסק כרמלה הוא לא מספיק מייצג את "ימי הקריות העליזים" כמו פרח שחור. או שסתם אני משוחד כי זה הדיסק שאני הכי אוהב :)

ערן מדהים

אני באופן אישי מאוד אוהבת את ערן, לפני שבוע בערך הוא הופיע כאן בסידנרום בירושלים, וזאת לא היתה הופעה הראשונה שראיתי שלו(כבר הייתי בהופעה שלו בצוללת לפני שנתיים, וביום הסטודנט לפני שנה עם אביתר בנאי) וערן מדהים, אני מכירה את רוב החומר שלו הישן והחדש, לאחרונה קניתי את טאטו(חתוך תוכן)ואת כרמלה (פשוט השלמתי חסכים) למרות שאני מכירה את רוב החומר עוד מקודם... את שילה פרבר יצא לי לשמוע מאוד מעט אבל רק דברים טובים , עידן ידידי היקר אומר לילקנות את הדיסק שלה מום שהוא יצא, והוא האמת שותפי לאהבה לערן צור... ערן פשוט בסיסט מופלא, והוא זה שעשה לי חשק להתחיל ללמוד בעצמי.... אני מקווה שערן יגיע בקרוב שוב, כי ההופעה שלו עשתה לי רק טוב..... אני שמחה שלמור יצא להכיר אותו וטלי נהנתה...

ואני דווקא הייתי רוצה להמליץ על משהו אחר-

אמנם אין מה לומר על "חתוך תוכן", והוא בהחלט אחד הדיסקים היותר יוצאי דופן, מצויינים באיכותם, שיצא לי להאזין להם (אך לצערי לא להיות בעלים רשמי...) אבל אני אישית דווקא הייתי ממליץ להתחיל עם "פרח שחור" לפני חתוך תוכן. טאטו הם קצת יותר ייחודיים (בלשון המעטה) מאשר כרמלה גרוס ואגנר, ולדיסק השחרחר הנ"ל קל מאוד להתחבר, במיוחד בתור פעם ראשונה! עיוור בלב ים נותר עומד בתור אופציה מצויינת לרכישה ראשונה, אבל בתור דיסק כרמלה הוא לא מספיק מייצג את "ימי הקריות העליזים" כמו פרח שחור. או שסתם אני משוחד כי זה הדיסק שאני הכי אוהב :)

האמת?

הכי טוב זה פשוט להתחיל עם האוסף. באוסף אפשר למצוא שירים מכל מיני תקופות של ערן ולהחליט לאיזו תקופה אתה מתחבר יותר.

אני עם איתי

וזה גם מה שרציתי להגיד, וגם מה שהמלצתי למור בזמנו, הכי טוב להתחיל עם האוסף יש שם סקירה מצויינת של כל תקופת ערן צור לדורותיו. לי יש את האוסף ואת פרח שחור המעולה ובהופעה הכרתי כמעט את כל השירים (מלבד אחד או שנים נראה לי) ככה שלא צריך את כל הדיסקים כדאי להנות בהופעה. ולגבי ההופעה עצמה- היה מעולה לדעתי, שווה להגיע מחיפה בשבילו, שהגענו לבארבי המקום היה כבר מלא ולא נותר מקום לשבת אז כמו שמור אמרה עמדנו בצד וזה היה הכי טוב בשבילי, כי יכלתי לרקוד ולשבת על הרצפה מידי פעם למנוחה. שילה פרבר חמודה, ראיתי אותה פעם אחד שהיא חיממה את ברי סחרוף בבארבי ב17.6, ושם לא ממש שמתי לב אליה אבל נתקע לי שיר אחד שלה בראש, לא יודעת איך קוראים לו אבל הוא היה השיר הראשון שהיא שרה גם בהופעה הזו, רק שורה אחת אני זוכרת ממנו "גברת ברחוב וזונה במיטה" (אחלה שורה). בכל אופן מה שהצטערתי זה שהיא שרה את "פרח שחור" אחד השירים האוהבים עלי, ודי חכיתי שערן ישיר אותו.. עוד נרשם חסר- נשים כותבות שירה. ה-שיר שלי, כל כך הצטערתי שהוא לא היה ): אבל סה"כ הייתה הופעה מצויינת, מסנר עם "בדידותי" נשמע הרבה יותר טוב במופע חשמלי מאשר ב"מים גנובים" שראיתי לפני כמה זמן, והיה משעשע להכנס לאוטו ובדיוק להתקל בזה ברדיו (:

וואו... האמ. תודה!

תודה לכולם על ההצעות...... תודה רבה :) אבל אני חושבת שאני אשתמש בהצעה של איתי ומיכל ואקנה את האוסף קודם כל... ואם יהיה עוד כסף, אני אולי אפילו אקנה באותה קנייה את פרח שחור(שיר מקסים), ותלוי במחיר אבל אולי גם את עיוור בלב ים..... :)) שוב, תודה רבה טופי, זיו, איתי ומיכל:)))

השיר של שילה שהתכוונת אליו נקרא "בעיר הגדולה"

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מוזיקה ישראלית
בחר
בחר