סינגלים חדשים

סינגל חדש למירי מסיקה. נכון שהתגעגעתם? תודו. אני יודע הכל. בואו נראה מה יש לנו פה? שיר של מירי מסיקה, מלים ולחן של קרן פלס, טקסט שמתעסק ברגשות יותר מדי, שירה קורעת עורות תופים, געגועים, חורף, אנשים הולכים לאט, מממ... מה בדיוק פה יכול לעשות לי את זה שלא עבד בפעם הקודמת? לא יודע, אולי החצוצרות בסגנון פני ליין בסוף השיר? בקושי. מבחינתה של מסיקה אין שום הצדקה לשנות את המרכיבים שגרמו לה למכור 70 אלף עותקים מהדיסק הראשון ולהיות זמרת השנה על המאדים. וזה לא ש"שלום לאמונות" הוא שיר כזה רע, זה רק שהוא נכתב כדי למכור עוד 70 אלף. מירי מסיקה - שלום לאמונות (עננה) אתם יודעים מה זה מוזיקה מנחמת? יש את השירים האלה שכל מה שבא לך לעשות זה פשוט לחבק אותם חזק חזק ולבקש מהם שיישארו אתך קרוב. "עוץ", כמו הדיסק הראשון של האנשים, הוא בדיוק שיר מהסוג הזה. הוא כ"כ מקסים בפשטותו שהפזמון שלו "שום דבר אינו נחוץ / אין מה לחפש בחוץ" הוא ההגדרה הכי טובה לו עצמו. בפעם הקודמת המוזיקה של האנשים נשארה די במרתף, אני באמת מקווה הפעם שהיא תעלה כמה שיותר גבוה, ואין שום סיבה שהסינגל הזה לא יעשה את העבודה הפעם. הקול של דרור שוסטק הוא כמו זה של עמיר לב או אהוד בנאי, לא זמרים גדולים, בכלל לא, אבל הקול שלהם חודר לנשמה וגורם לך לרצות להקשיב. האנשים - עוץ (התו השמיני)

ואני מאוד אהבתי את השיר של מסיקה

אני אפילו קצת מחבבת אותה ואת השירים שלה. ונכון שהשיר הזה נשמע כמו משהו שכבר נכתב, ואם להזכיר את קרן פלס אז זה מאוד מתבקש, אבל זה שיר טוב בעיניי ואפילו מדבק. אני מוצאת את עצמי הולכת ושרה אותו למשך יום שלם.. ומצליחה לאהוב אותו ואותה ביחד. זה להיט, אבל להיט מהסוג הטוב.. ומשום מה במקרה הזה לא מפריע לי שהוא נכתב כדי למכור 70 אלף עותקים.

ועוד סינגלים

אם השם "שובי לביתך" נשמע לכם מוכר, זה רק בגלל שמדובר באחד השירים הכי יפים של שם טוב לוי, שהלחין מלים של המשוררת דליה רביקוביץ. השיר הזה הוא בערך בן רבע מאה וכעת הוא עושה את דרכו אל דיסק הבכורה של הזמרת החדשה נעמה רז. את ההפקה המוזיקלית והנגינה בשיר הזה עשה שלאקה, סולן להקת השיבולים, שבעצמה הוציאה לא מזמן דיסק שכולו ביצועים מחודשים. הממ.... רק לי זה נראה כאילו בשני המשפטים למעלה יש יותר מדי דם צעיר וטרי ופחות מדי ניסיון לכתוב דברים חדשים ובמקום זה התבססות על שירים ישנים שכבר הוכיחו את עצמם? חבל. לעצם העניין, השיר נעטף בהפקה אלקטרונית רכה ומלטפת, מעודכנת ושאינה פוגעת בשכבת האוזון. הייתי אומר שהשיר הזה היה יכול למצוא מקום בדיסק המפורסם של נובל ווג (פרויקט צרפתי שלקח שירים משנות השמונים ועשה להם...אה... גרסאות כיסוי). נעמה רז - שובי לביתך עינת אקר דווקא עושה חומר מקורי, ושני השירים הראשונים שלה היו מאד מוצלחים. הסינגל החדש, "למה שלכת", קצת תקוע, ונשמע כמו טקסט מוקדם של אביב גפן שיושב על לחן של בן ארצי (זוכרים שהיה דבר כזה?). אני דווקא אוהב את הסאונד של אקר, סאונד מחוספס אבל לא גס, אבל בשיר הזה זה פשוט לא פוגע. להבא, הבה נשאיר לאביב גפן את אשר לאביב גפן וכו'. עינת אקר והכוכבים - למה שלכת? (נענע דיסק)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מוזיקה ישראלית
בחר
בחר