שייגצע בהופעה חגיגית בבארבי תל אביב

שבת בערב, נר שני של חנוכה, שייגעצ בהופעה חגיגית עם אורחים מיוחדים: גידי גוב ויובל שפריר. האלבום החדש "להפסיק לאכול עוגות" שיצא לפני שלושה שבועות בערך, בהפקתו של יובל שפריר, מככב בכל עיתון אפשרי כמעט, ביקורות לטוב ולרע, מה שבטוח זה שהסינגל השני שלהם "המילים הכי יפות" הגיע כבר למקום השלישי במצעד הישראלי בגלגלצ. המקום היה גדוש וצפוף באנשים, הרבה ילדים, כשנראה לי שהקטנים שביניהם היו בני 9-10 לכל היותר, מה שאומר שרף הגילאים הולך ויורד לאט לאט. האמת שמאוד התרגשתי, בעיקר בגלל גידי גוב. אני אוהבת את גידי גוב מאוד, את השירים שלו, את הדמות שלו, ומעולם לא ראיתי אותו על במה. תהיתי מה הולכים לשיר ביחד, ואם יהיו השירים שאני אוהבת, ואיך הקהל יגיב.. הופתעתי מהכל, פשוט מהכל! קודם כל משייגעצ, שחישמלו את האויר עם כל השירים כמעט מהאלבום החדש. הם נשמעו הרבה יותר טוב על הבמה מאשר באלבום. והאורחים, שפריר שהתלווה לשלושה שירים של שייגעצ, וגידי גוב שעלה לקול תשואות הקהל לשיר את "את יפה" ו"אבא עורך דין" מהאלבום השני של שייגעצ, נתן למנדלסון לשיר את "כמעט סתיו" ו"ערב אבוד" ובעיקר קיבל כל כך הרבה אהדה וחום מעוד דור חדש שגדל כאן לתוך מוסיקה ישראלית טהורה וטובה. כשאני חושבת על זה, כל כך הרבה דורות ואנשים גדלו על השירים של גידי גוב, מההורים שלי (שהם כבר בני 50+) וזוכרים אותו עוד מתקופת להקת הנחל, ועד לאחיינים הקטנטנים שלי בני ה 3 שמפזמים להם את "אפונה וגזר". הרגשתי את ההתרגשות מצד הלהקה, הפרצופים המחייכים, הנבוכים שלהם, גידי גוב ללא ספק עשה טוב בהופעה הזאת. ובעיקר הצליח לרגש גם אותי כשנתן ליובל לשיר את "כמעט הסתיו" ונתן לי להפליג איתו לילדות היפה שלי. אני שמחה ששייגעצ עולים למעמד של אחת מלהקות הרוק הטובות בארץ, אני בטוחה שעוד עשר-עשרים שנה גם הם יופיעו במצעדי "הלהקה של כל הזמנים" ושגם הם יתפרקו ויעשו מופע איחוד גדול כמה שנים אחרי כן, וגם אז יהיה קהל חדש וצעיר שיהנה להאזין להם. ואולי, אני מקווה להתבדות, הם ימשיכו להוציא עוד ועוד אלבומים, ולפעול עוד עשר שנים לפחות, לעשות לנו טוב בבטן, ובעיקר לבעוט לנו חזק חזק בביצים ובראש ולהזכיר לנו כל פעם מחדש ש"יש רוקנרול בעברית!" תמונות מההופעה, בקישור הזה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מוזיקה ישראלית