אריק ברמן מפגיז בבארבי

הכל התחיל לפני 7 חודשים.. ה-7.5.06, כשהייתי בהופעת הבכורה של אריק ברמן בתיאטרון תמונע. זאת הייתה ממש הופעת בכורה.. הופעה כזאת לחברים, ארוכה מהרגיל, הופעה שמותר לעשות בה את כל הטעויות והכל מתקבל באהבה.. כי זה בכל זאת המשפחה והחברים.. אבל מסתבר שגם אני הייתי בהופעה הזאת.. וקצת התקשיתי לקבל חלק מהדברים באהבה.. אם ממש תרצו לשמוע, או יותר נכון לקרוא, אתם מוזמנים... החלטתי לתת לאריק צ'אנס נוסף (למה לפסול אחרי הופעת בכורה?) וללכת לחוויה מתקנת והייתי בהופעה של ה'פרלמנט' שאריק הוא רק חלק ממנה, אבל זאת בהחלט הייתה חוויה שונה ואפילו טובה וידעתי שלא רחוק הרגע שאני גם אלך להופעה מלאה של אריק.. רק שמאז לא כ"כ יצא.. מה שכן, בהופעה של ה'פרלמנט' הגעתי למסקנה שיתאים לאריק הרבה יותר להופיע בבארבי מאשר בתמונע... יותר מרחב ורצה הגורל להופעות שהיו לאריק בתמונע לא יכולתי להגיע, בשל התחייבויות קודמות וכשראיתי שיש לו הופעה בבארבי (למרות שזה בארבי כפר סבא) החלטתי לעשות מאמץ ולראות האם זאת אכן תהיה חוויה שונה. הגענו לבארבי בתשע ורבע כשהסתבר לנו שהם רק פותחים את הדלתות בעשר ולנו רק נותר לקפוא מקור בחוץ, הלכנו להתחמם קצת ברכב.. לא עברה רבע שעה ותור ארוך השתרך לו פתאום.. זינקנו לנו מהרכב, כדי שבכל זאת יהיה לנו איפה לשבת.. אז נקפא קצת מקור.. בקטנה... הייתי בבארבי כפר סבא רק בשבוע שהוא נפתח.. וזה היה לפני כמה שנים ואני חייבת לציין שהוא לא ממש השתנה מאז.. כל השולחנות היו שמורים, מה שאומר SOLD OUT.. יפה לו... התיישבנו לנו באחד השולחנות בקדמת הבמה וחיכינו... ההופעה מתחילה קצת לפני אחת עשרה, בדיוק כמו אז לפני חצי שנה עם "אפשר לחשוב", עולים לבמה אודי קראוס (כן, לא דודי מסתבר) בתופים וכלי הקשה, אייל הלר- גיטרה אקוסטית וקלידים, דקל טוביה- באס, אבנר קלמר בכינור ומיה בלזיצמן בצ'לו. אריק עולה בג'ינס וז'קט מחויט.. שונה מאוד מהפעם ההיא... הם ממשיכים עם ג'וני.. אני ממש אוהבת את השיר הזה ודי לא צפוי לדעתי עוברים ל"מה עוד ביקשת".. שיר שהייתי מצפה יותר לשמוע בהדרן, הקהל כמובן שר איתו את כל המילים, אך אריק מפתיע עם בית שלא נמצא בסינגל: "אני קורא אותם ומקווה שאת חכמה דייך להבין, שמה שאת עושה לי כאן, זה הטריק הכי ישן שבספרים, שולפת מהכובע עוד שפן ותראי אותי כמו ילד ביריד. מה עוד ביקשת, הבטחת לי וגירשת"... אריק מציג את הנגנים ושקט משתרע לו בקהל.. אריק: "מישהי רוצה ילד אולי?"... הוא מציג את השיר "בין אלון לאזדרכת" שמספר על שני חברים טובים שהתאהבו באותה בחורה, מה שיפה באריק זה איך שהוא משחק עם השירים, הוא לא סתם שר אותם, הוא עושה את ההופעה לחוויה כיפית, גם אם זה שיר שקט ובוודאי בשירים קצביים. עוברים ל"שחפים" כשברקע שומעים קולות של רוח וים ו.. שחפים... הצלילים האלה הקפיאו אותי לרגע ומיד לבשתי את המעיל עליי... זה דווקא אחד השירים שפחות התחברתי אליהם.. אולי בגלל הקור... ועוברים לשיר של ליאונרד כהן שאריק תרגם "כולם הרי יודעים" ואני נזכרת בינתיים בחידוש לדילן ומודה בשקט שהפעם הוא בחר בליאונרד.. שיר חזק, אני מניחה שזה תרגום חופשי.. אהבתי. "לכבוד החג חשבתי להדליק נרות ובגלל שאני לא יודע את הברכות אז אני רוצה להזמין חברה שלי שתעזור לי. מירי מסיקה.. ".. איזה כיף, אני כבר מחכה לראות הופעה של מירי מסיקה ופה יש טעימה קטנה, אז למה לא... מירי: "אריק בחור מדליק". היא שמה לאריק יד על הראש: כיפה. והם מתחילים לשיר את הברכות... כן, את שלושתן, כשמירי מסיימת את הברכה האחרונה עם "והגיענו ביום שישי בערב להדליק נרות בזמן הזה.. אאאאאמן." "מה שקרה זה שהיום חשבנו שאולי מירי תבוא ותשיר. יש לי שיר שכתבתי פעם שנקרא ערב חג וכל פעם אני מחכה שיהיה איזה ערב חג ושאני אוכל לשיר אותו ולימדתי את מירי לפני שעה בערך את השיר".. והיא מוסיפה: "אני לא מכירה את השיר... " (כן.. ברור...) היא כזאת מיוחדת, פשוט מצמררת, שיר מקסים, חבל שאריק מחכה רק לחג בשביל לשיר אותו בהופעה. הם שרים את השיר בדואט. ביצוע מדהים. היא ממשיכה לבד "זה שיר מהתקליט הבא שלי. אחד מהשירים שאריק כתב לי" והיא שרה את "שוב תודה".. כשאריק מצטרף בסוף השיר ואני כבר מחכה לראות כמה יטחנו את השיר הזה ברדיו... ואין ספק שכך יהיה, אגב, שמעתי עוד שיר שאריק כתב למירי "חוזר בחזרה" שהוא פשוט שיר ענק וחבל שהם לא שרו אותו אתמול. אנחנו נפרדים ממירי וממשיכים עם "זה לא שאני אור", אחד השקטים. ברוב ההופעות כמעט של כל זמר שהייתי אני הכי אוהבת את השקטים ורק אצל אריק זה הפוך, אני מעדיפה את הקצביים יותר ואני לא צריכה לחכות הרבה, הוא כאילו קרא את מחשבותיי ומציין שזה השיר העצוב האחרון להיום ועוברים לשיר הכי אנרגטי בהופעה לדעתי "שער 6" שמקפיץ את הקהל על הרגליים. ואפילו לא מפריע שהשיר אורך יותר מ-7 דקות.... הוא מספר שהוא התעורר לפני חודשיים מאיזה חלום רע שיש שדה של תרד ומישהו בא אליו בחלום ואומר לו "אתה יודע מה זה אומר שדה של תרד בחלום, זה אומר שזה יישאר לנצח.. משום מה זה נורא הפחיד אותי וקמתי בבהלה ונתפס לי הגב, זה היה לפני חודשיים וניסיתי להבין מה יישאר לנצח ואני מתחיל להבין, זה עדיין לא עבר לי הכאב גב"... הוא מספר את זה מצחיק.. הוא בכלל בחור מצחיק, כל ההופעה מצחיקה,קלילה, פשוט כיף. ומוסיף, "אני לא יודע מה לעשות עם הגב, אולי אני אשיר שיר" והוא שר את בינונימי.. שעוד מההופעה הראשונה ומהפרלמנט אני זוכרת את השיר הזה כאחד השירים שהכי אהבתי "זוכרים שאמרתי שאין יותר שירים עצובים, אז בעצם שיקרתי" "תשמח", שיר שמספר על מכתב שהוא שולח לחבר החדש של האקסית שלו (זה שבמקומי?)... רוב הקהל שר את השיר איתו. ומיה בלזיצמן מפליאה בקולה המקסים. הוא מסיים עם "המתוקות האחרונות", עוד לפני שקלטתי איזה שיר זה , כולם בקהל צורחים... ומחזירים אותו די מהר להדרן. הם חוזרים לבמה והפעם מיה עוברת לקלידים, הוא מספר על "הבחורה עם החתולים", שיר שכתבו עליו בעיתון שזה שיר שלא היה צריך להיכתב ותכף תבינו למה.. .. שיר שנכתב במלחמת לבנון השנייה ומספר על בחורה שהחבר שלה בלבנון ואני מניחה שהסיבה שהוא לא היה צריך להיכתב זה שלא הייתה צריכה להיות מלחמה... אנחנו מגיעים לשיר האחרון, שביום ראשון יצא לרדיו "יום חדש נפלא" שזה היה השיר שהכי אהבתי בהופעה הראשונה ועכשיו אני אוהבת יותר.. מה שלא רשמתי קודם זה שלא רק שהיה מלא, אלא לא היה מקום לזבוב, השולחנות מן הסתם היו מלאים, אבל גם בכל המעברים עמדו אנשים, היה מפוצץ.. ואני חייבת לציין שזה ממש לא מובן מאליו, זה בכל זאת כפר סבא וקר מאוד בחוץ ועדיין אנשים הטריחו את עצמם ובאו לשמוע מוזיקה ואני תמיד נהנית לראות את זה... שאנשים בארץ אוהבים מוזיקה ולא מוותרים עליה. אז הייתה באמת אחלה הופעה, אם כבר דיברנו על חוויה מתקנת, אז ללא ספק הייתה מתקנת ושונה לחלוטין, אני נהניתי ולא שמעתי שם על מישהו שלא נהנה.. אז נראה אתכם בהופעה הבאה? עדיין אין תאריך אבל בטח מתישהו בחודש הבא כשאמור לצאת דיסק הבכורה.. שיהיה בהצלחה ותודה על הכרטיס
pict0006.jpg
pict0012.jpg
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מוזיקה ישראלית