חסרה לדעתי להקה בארץ שכל פעם מחכים ומיתרגשים ליקראת אלבום חדש.מה דעתכם?

ענף ההיפ-הופ בהחלט הישתלט ויש דברים יפים.אבל בכל זאת,אין להקת רוק שמחכים לישמוע מה הסיגנון או איך השירים החדשים. יש את להקת היהודים,שהאלבום הראשון הוא יפה עם כמה קטעים גדולים,רק שהם מאז חוץ מהשיר האחרון שהוציאו,יותר מידי כבדים במיוחד בטקסטים. איפה הימים של משינה,למרות הגניבות המוסיקליות שלהם היתה היתלהבות לצפות למשהו. הימים של הנטשות שכיום בתור יוצרים בניפרד הם די משעממים והולכים על מוסיקה בטוחה ופחות מפתיעה כמו פעם. ניזכרתי בתקופות האלו דווקא אחרי ששמעתי את אבטיפוס השני.אלבום אולי פחות טוב מהראשון שלהם,אבל יש בו קטעים מעניינים חוץ מהשירים אוקייאנוס ואיך עושים מיים. למשל השיר "הרצליה" או "לא היית שם בישבילי". האם ההיפ-הופ חיסל את להקות הרוק בארץ?או ביכלל זמרים שלא מהסיגנון הזה? העיניין הוא שמאז שנות ה-70 בארץ תמיד היתה להקה שולטת או צמד לפחות של להקות מיתחרות ובשנות ה-90 החלה הפריצה הגדולה של כמות גדולה של להקות וסיגנונות כמו איפה הילד,טיפקס ותערובת אסקוט שהיצטרפו ללהקות ותיקות של אז כמו משינה הנטשות ואתניקס(שתי האחרונות היו אחרי אלבום או שניים בתקופה הזו,אבל אז חוץ ממשינה היה נדיר לישמוע על להקה ששרדה יותר מאלבום אחד). אז מה יש היום חוץ מהיפ-הופ?וגם אם יש,אין משהו באמת חדש ושונה או בעצם אלבום מושלם כמו האלבומים שביססו את הלהקות שהזכרתי כלהקות גדולות.

דיברת על המון דברים...

ולא הסתכלת מה יש לך פה... רוק לא מת, הוא רק נכנס לתוך הז'אנרים של עצמו. אם תסתכל בתוך הרוק לז'אנרים כמו מטאל ופאנק תראה כל כך הרבה פעילות וכל כך הרבה ציפיות לאלבומים, הבעיה שלך היא שאתה מסתכל רק על המצעדים ועל להקות רוק ישראליות שמצליחות בהן. אם כבר אין רוק ישראלי במצעדים אז הוא מת בשבילך. אבל מה לעשות, רוק בכללי אף פעם לא היה על איך הוא מצליח במצעדים ויותר איך הוא מצליח ברחוב. תלך לראות כמה מטאליסטים ואתה תראה את כולם יודעים בעל פה את השיר החדש של בצפר או את האלבום של אורפנד לנד, ואני בטוח שגם בפאנק אתה תראה אנשים ששומעים יוסלס איי די ומן אלייב. זה שהם לא מצליחים במצעדים לא אומר שהם לא גדולים ואני מצפים לדברים החדשים שלהם (אני יותר במטאל מפאנק אז אני יכול להגיד לך שהצפייה לאלבום של אורפנד לנד,איטרנל גריי וסיילם היו מתוחים מאוד, ועכשיו כולם מחכים לאלבום של בצפר). אז בסוף מה שאני מנסה להגיד שזה שהרוק הישראלי לא מוביל במצעדים, זה לא אומר שהוא מת. אם אתה אומר עכשיו "אבל זה מטאל ופאנק", מה עם אינפקציה שעכשיו מוציאים? או כל הלהקות רוק-פופ האלו כמו סינרגיה? אז אל תסתכל על המוזיקה רק לפי איך שגלגל"צ או 100fm מראים לך...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מוזיקה ישראלית
בחר
בחר