כנס הגרפולוגים אמש

אמש התכנסו גרפולוגים מן האגודה ומחוצה לה לדיון על "כתבים מביכים" שהביאו דורית וולאך ואורנה חצרוני. כבר לפני המפגש חששתי שאובך מכך שרק אחרים יובכו. לא הבנתי את חוסר הבטחון של הגרפולוגיות המעולות הללו מבקיאותן במקצוע ונעלבתי מעצם הצורך שלהן לרעות בשדות זרים ולהיאחז בקנה הרצוץ של ה"אניאגרם". לזו אין כל מעלה על הגרפולוגיה ואין לה כל אפשרות לחדש או להוסיף איזה דבר. ובכן, הקרינו לנו כתבי יד אשר לאחדים מהם גם הוסיפו את המקור. למעשה לא היה לנו זמן לחהתרשם כראוי מן הכתבים.התיחסתי לענין כאל מעין משחק גרפולוגי ולא הרבה יותר. אף על פי כן, האוירה היתה חביבה והאינטראקציה עם העמיתים למקצוע היתה נעימה, נאמרו דברים מענינים והערב חלף לו ביעף.אני מעלה כאן רעיון,שלהבא ישלחו במייל את סריקות הכתבים שעליהם רוצים לדון וכך נבוא יותר מוכנים ויותר מקצועיים לדיון עצמו.סה"כ, זה היה ערב מענין אך מה שהביך אותי, לא הביך את הגרפולוגיות, והכונה, לעצם השימוש באניאגרם.לזו יש הרבה פחות נתונים לבסס כל עמדה שהיא מאשר לגרפולוגיה. אליהו

בתגובה

היי אליהו, המסר שניסינו להעביר אתמול הוא שלגרפולוגיה אין תמיד את כל התשובות, או יותר נכון מכך - לגרפולוגים אין תמיד את כל התשובות כי אנחנו, עם כל הכבוד לידע, למקצועיות ולניסיון שלנו, לא מסוגלים, בשום פנים ואופן, לחרוץ באופן כל כך החלטי שאדם הוא "אפס מאופס"(.... וגם לטעות בקביעה...) או שהוא מונע בדיוק ממניע X ומפחד Y. אותי מפחיד הביטחון המובהק שבו נוקטים חלק מן החברים בקביעות החדות, חסרות הפשרות וההיסוסים. קביעות שמעלות בי את שאלות רבות לגבי הפתיחות האמיתית לבחון עד כמה מה שהם יודעים הם באמת יודעים, או פשוט רגילים לחשוב בסכמות חשיבה מקובעות שכן אלו נוחות, מוכרות ובטוחות. נפש האדם כל כך מורכבת, הרבדים הם רבים, המניעים הם שונים, הפחדים מגוונים, הטריגרים לא תמיד צפויים והאופן בו המארג הייחודי לכל אדם נארג, הוא כל כך שונה מאחד ולאחר. אז, כן - אני מעדיפה להתלבט, להסס, להיעזר במקורות שונים, להודות שאני לא בטוחה בעצמי מאשר לשמור על "אגו שיודע" ולפסוק באופן נחרץ שאני יודעת, ללא כל עוררין, ללא כל ספק. אני חייבת להודות שזה בדיוק מה שהביך אותי בערב הזה - לא הכתבים שהבאנו - אלו הביכו אותנו בזמן העבודה וגם היו חברים שהיו שותפים לתחושה, אלא דווקא הקביעות הנחרצות שהובעו ע"י חברים מסוימים ואתה ביניהם. ושלא יהיה מקום לאי הבנה - אני לא טוענת כי דעותיך או דעותיהם שגויות או לא רלוונטיות - זה בדיוק המקום שניסינו לעודד אתמול - להביא את החברים השונים לתרום את חלקם, ידיעותיהם, נקודת מבטם. לטעמי, אני נתרמתי. ולגבי האניאגרם - ידוע לי היטב כי מי שאינו טורח להכיר את הכלי הזה מקרוב יכול לשגות ולחשוב כי מדובר בעוד "נונסנס ניו-אייג'י" או בדומה לזה. אין לי שום כוונות להגן על הכלי המדהים, מדויק ומופלא ביותר, בעיני או על השימוש שלי בו. אין לי כל כוונה להסביר שוב את עמדתי כי הגרפולוגיה היא אכן כלי מדהים אך ללא ידע נוסף, ללא הצבת סימני שאלה בכל מקום שקיים סימן קריאה, ללא זהירות ומשנה זהירות - הגרפולוגיה יכולה להפוך מכלי מדהים לכלי משחית ומסוכן. זכותו המלאה של כל אחד מאיתנו להאמין בדרכו ולפעול בהתאם לקו המנחה אותו. הקווים המנחים שלנו, שלך ושלי, שונים באופן מובהק אך זה היופי בעולם הזה - המגוון. לאדם נמוך אין זכות קיום יותר או פחות מאדם גבוה, ליפה יותר או פחות מלמכוער, לעשיר יותר מלעני - לכולנו יש מקום ראוי ומכובד ולכל דעה יש מקום מכובד וראוי, גם אם איננו מסכימים ובעיקר אם אנחנו מסכימים שלא להסכים :) שיהיה יום נפלא, דורית וואלך

"קווים מנחים - דורית וואלך, גרפולוגיה משפטית, עסקית ואישית"

dwgraphology@012.net.il

חבל שלא הודעתם על הערב הזה.

דברים שאת שומעת משם אינם אלה שאכן נאמרים.

קראתי בענין רב את דבריך, דורית ותתפלאי, אני מסכים עם מרביתם. גם אני רואה את המורכבויות האנושיות ומי שמכיר אותי היטב, יודע שמשחקי האגו והבטחון העצמי אינם מאפיינים אותי. העובדא ששקדתי על פיתוח כשר הניסוח שלי אינה אומרת שדעותי מקובעות. אני האחרון "לאנוס" את הכתב בכל מיני קבעונות. את זה אני משאיר לטיפולוגיסטים שבינינו.לעומת זאת,מי שמכיר את הניסוחים שלי, יודע למצא בהם הדים להיסוסי. אני מביע בלשון רהוטה גם מצבים מורכבים.דברי אולי נשמעים כפי שהתרשמת, אך צריך להכיר גם את תוכנם. אני אומר בבטחון עצמי רב שהמצב מורכב או גם, שאינני יודע.אל יטעה אותך הדבר. אשר לכתב הזה עצמו, הראשון שהבאת, הוא היה מונח על שולחני לפני זמן לא רב לתפקיד בכיר ביותר, כפי שציינת. התלבטתי בו רבות וכדרכי, שיתפתי גרפולוג מעולה וחבר בטרם כתבתי עליו. אני לגמרי משוכנע בדברי. ולבסוף, עוד הערה.המציאות איננה ידועה לנו וציינתי את זה בדברי במפגש. לכן אם אפילו ניזונים אנו מן המנכ"ל בעצמו, עלינו לשים את דבריו אחר כבוד בצד.אינני אוהב המלצות ואינני מעיין בהן. אותי מענין הכתב ובו יש הכל. לאחר שלב האבחון, אני בודק את התפקיד המיועד לכותב ואת דרישותיו. רק בהמשך אני שואל לאיזו מערכת אנושית הוא נכנס ולעתים פונה טלפונית למעסיק.לדעתי, הוא מכיר את המציאות בסביבת העבודה ולאחר דברי, גם את המועמד ועליו לבדוק את מידת ההלימה. נקיון הכפים של הגרפולוג הוא בהיותו חסר פניות לחלוטין. הגרפולוגיה היא כלי מופלא שניתו לבטוח בו ואם אני מאבחן ספקות, סתירות או מורכבויות, עלי לתארם. מרבית ם של אלה אינם נמצאים אצלינו, אלא מאפיינים את הכותבים. עלי לתאר גם בעיות שלהן אין לי ולכותבים עצמם פתרון. דורית, אני בסך הכל צלם המתאר את התמונה. אני יודע שיש לי רגשות, סימפטיות ואנטיפאטיות לכתבים שונים, אלא שגם הם נתונים הנלקחים בחשבון לצרכי התפקיד המיועד. לדוגמא, אני שונא קטנוניות וצרות אופקים אבל אלו נתונים מעולים לתפקיד מחסנאי. בקצור, אל תתרגשי ממה שנראה לך מרחוק כפסקנות או אפילו כבורות, כפי שהבנתי בין השיטין.מי שמכיר אותי היטב, מכיר אדם מתלבט ללא הרף ומנסח בבהירות גם את לבטיו. אליהו

קבלו תיקון לדברי לעיל

בהקשר לציון שהכתב היה על שולחני, הכוונה לא לכתב שציינתי, אלא לכתב של הכלכלן הבכיר. אליהו

קיבלתי :)

היי אליהו, על בורות לא רמזתי ולו לרגע וגם לא היה עולה על דעתי ולא בשל נימוס או התנהגות נאותה אלא בשל הערכתי אליך והיכרותי הקצרה איתך. דבריך אכן נשמעים לשומע מן הצד, או לפחות - לי, כאמירות חד משמעיות, מקובעות וחותכות באופן שיצר אצלי תגובה של חוסר נוחות. אולי תגובתי נובעת מתוך המקום שבו אני משתדלת להזכיר לעצמי, ללא הרף (אם כי לא תמיד בהצלחה, מודה), שאני יודעת הרבה פחות ממה שאני יודעת ושישנם היבטים שאני לא מכירה ולא מודעת לקיומם גם כאשר אני חושבת או מרגישה שאני דווקא כן נמצאת "על הסוס" ובשליטה. יחד עם זאת, דווקא משום שמדובר בחייהם של אנשים שאמנם אינם תלויים בנו כגרפולוגים אך בהחלט יכולים להיות מושפעים באופן ניכר מההתייחסות שלנו אליהם, אני מאמינה כי הדרך הנכונה היא דרך הספק ולא דרך הנחרצות. ואני חוזרת שוב על מה שכתבתי בתגובתי הראשונה - לכל אחד מאיתנו דרך משלו, דעות משלו, תובנות משלו וניסיון חיים ומקצועי - בדיוק בגלל ובזכות מה שנמצא אצל כל אחד מאיתנו ערבים כמו הערב שהיה הם ערבים חשובים ומאפשרים לכולנו להיחשף לידע, ניסיון, גישות, תפיסות ותובנות של אחרים. שיהיה לך ולכולנו סוף שבוע נפלא ומהנה, דורית

dwgraphology@012.net.il

חבל שלא הודעתם על הערב הזה.

מפגשי האגודה לגרפולוגיה מדעית

שלום לשולמית ולכולם! הודעה על מפגשי האגודה מפורסמים בשני ערוצים שונים: האחד - אתר האגודה השני - אימייל לחברים ולמכותבים. במידה והנכם מעוניינים להיות כלולים ברשימת המכותבים אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: dwgraphology@gmail.com ולבקש להצטרף לרשימת המכותבים. בחודש מאי מצפה לנו הרצאה מרתקת של יגאל ורדי וביוני הכנס השנתי בנושא "חשיבה". סוף שבוע נפלא לכולם, דורית

dwgraphology@012.net.il

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
גרפולוגיה
בחר
בחר