מוקדש לאחי המסטול

יש לא מעט "גרפולוגים" שמאמינים שבעזרת גרפולוגיה ניתן לראות את העתיד. השרלטנים שבינהם לוקחים אות אחת "מבתרים" אותה לכמה חלקים ואומרים שלפי הצ'ופציק של האות ג' שעולה למעלה "תתחתני תוך שנה, גג שנה וחצי.. לעומת זאת, גרפולוג שבהחלט נחשב רציני בעיני כתב לי: "מסכים עימך לחלוטין שיש דברים שהם בלתי ניתנים לראיה ואפילו מגוחכים. מנגד אם מבצעים ניתוח גרפולוגי מקצועי ורואים עבר,והווה,בעזרת לוגיקה פשוטה וחישובי מחזוריות התנהגותיים ניתן לצפות את העתיד של המאובחן ברמה ההתנהגותית." הפעם אני רוצה להתייחס רק לדברים האלה ולא לשרלטנים. ראשית, אי אפשר לראות עבר. אפשר לראות את השפעות העבר אבל לא שום פרט היסטורי. בכל הקשור להווה, שוב, ניתן לראות את ההרגשה של הכותב אבל לא אם הוא במערכת יחסים, לא אם הוא מחפש עבודה וגם לא אם מתכנן חופשה בימים אלה. שום היסטוריה רק השפעות. יכולתי לסיים ולומר אם לא רואים עבר ולא הווה ברור שלא רואים עתיד. אולם מאחר ואותו גרפולוג דיבר על לוגיקה פשוטה וחישובי מחזוריות אני חייבת לציין שבן אדם איננו מכונה והוא לא ממש מתוכנת.. (קצת וגם רק לפעמים...:) אופי ודפוסי התנהגות אינם סטטים אלא תלויים בשפע של גורמים פנימיים וחיצוניים. לכל אחד איתנו יש דפוסי התנהגות שמשתנים עם הסביבה. עובדה ידועה היא כי אדם אחד יכול להיות הצלחה אדירה במקום עבודה אחד וכשלון חרוץ במקום אחר. אותו אדם, אותם כישורים, אותה השכלה ואותו נסיון ועדין ההצלחה בעבודה תלויה בעוד הרבה גורמים. כך גם בזוגיות. גם אם מישהו נפרד, התגרש פעמים רבות, לא מן הנמנע כי ימצא אחרי נסיונות רבים האחת והיחידה שאיתה יהיה מאושר והיא, כביכול, תוציא ממנו רק את הטוב... האופי וההתנהגות שלנו אינם מתקבעים לעולם. האדם הכפיתי ביותר יתגמש מידי פעם ויגלה גמישות. הטיפוס האלטרואיסט האולטימטיבי, יגלה מדי פעם דפוס התנהגות אגואיסטי. ישראל אודם, הגרפולוג החוקר כתב ספרים רבים בנושא הפוטנציות. הוא דיבר על ה"פוטנציאל". על הפוטנציאל הטמון בכותב. וזה לא אומר שהוא כזה. זה הפוטנציאל שבו.

חנה קורן, גרפולוגית ומומחית לבחינת מסמכים, זיופים והשוואות של חתימות וכתבי יד.

יועצת לקבלת עובדים וקידומם.

http://www.annakoren.co.il/

http://www.grapho-law-g.com/

הפרופיל בגוגל+

מנהל הפורום
1000+

אני מתרגש מאמר לכבודי,וואווווו

ראשית שוב תודה על המאמר הנפלא. מה שכתבת והעלית הוא נכון לאמיתה אבל בחלקו,היות והאדם הוא צפוי ומחזורי בהתנהגותו,ומאחר שאנו מגלים את דפוס חשיבתו והתנהגותו בעבר,ובהווה,ניתן לשאר את התנהגותו גם בעתיד. מובן לגמרי שהוא יכול להשתנות לצאת מהמחזוריות אבל לא לבד,הוא זקוק להדרכה חיצונית(כאן אני מסכים לגמרי עם דבריך). חשיבתו של האדם הנורמאלי היא. 1 הגיונית,לכל אחד יש הגיון מאחורי מעשיו. 2 תועלתנות,אדם לא יפעל אם אין מאחורי הפעולה תועלת עבורו. נוסטרודמוס חזה בנבאותיו מאורעות על פני ההיסטוריה שהוכחו כנכונים נניח בצד את הגדרתו כמיסטיקן ונתמקד בו,בין שלל תאריו האדם היה היסטוריון מומחה ומכאן תחזיותיו הכרת דרכי פעולה עבר,הווה,עתיד. בואי לא נשכח שהוא היה גם מתמטיקאי,והרי לפנינו מומחה בתורת המשחקים ממשיך דרכו כיום בימינו אנו,הוא הפרופסור "ברוס בואנו דה מסקיטה" מומחה עולמי בתורת המשחקים,המנבא בדיקנות מאורעות עתידיים. הגרפולוגיה עובדת בדיוק על אותו עיקרון,עבר,הווה,התמקדות בשנהם,ומכאן העתיד הרבה יותר גלוי. הגרפולוגיה היא מדע,בשילוב הכלים הנכונים במקרה שלנו,פסיכולוגיה,ותורת המשחקים,השמים הם הגבול!!!

חגיגה לעינים.

חוויה מסוג חדש. לקרוא את שניכם ממש חגיגה. מעניין, עושה שכל, ומרתק. אני מהאו"ם וחושב שניכם ממש צודקים. אפשר לקבוע את האופי התפקוד וההתנהגות דרך בגרפולוגיה בצורה די וודאית. אפשר לנבא התנהגות אך ברמת דיוק הרבה יותר פחותה, כמו שחנה כתבה הכל תלוי בסביבה, בנסיבות ובתקופה אותה עובר הנבדק. ולדעתי צריך למנוע מהשרלטנים להשתלט על השוק העדין הזה, ללמד ולהקים דורות נוספים של "מנחשים". תודה לשניכם וסופ"ש נעים.

אכן תענוג צרוף.

אבל אין שום הגיון בהגדת עתידות בגרפולוגיה. ואפילו חבל להכנס לפינה הזאת.

xn--6dbagcazs6d9a.net

גרפולוגיה אהובתי.

אילנה כהן

ההגיון שבדבר.

נכון שבחירתי בשם "גילוי עתידות" יוצר בתחילה אנטיגונאיזם שלילי היות ויש בכך רמז לזילות מקצוענו. גילוי עתידות מיד מתקשר במוחנו למחוזות בלתי מקצועים בין אם נרצה ובין אם לא(שימי לב למה רשמנו גם חנה וגם אנכי) ההתיחסות היא לחיזוי התנהגותי בלבד,לא גילוי מספרים בלוטו,לא איך תראה אישתו של פלוני ועוד. ההתיחסות היא מדעית בלבד ובשימוש כלים מדעים בלבד!!! אין כאן עירוב של אינטואיציה,תקשור,תחושות,וכיוצא בזה,הכל רציונאלי פרי לקיחת משתנים התנהגותיים והצבתם על הטבלה משוואות פשוטות ויבשות הלוקחות בחשבון גם שינוים התנהגותיים. חשיבות הענין לעניות דעתי היא לא גימיק כלל,הדבר יכול להיות פריצת דרך!!!! תארי לך שדרך הכתב תוכלי לזהות רוצח פוטנציאלי,אנס,או לחילופין לגלות את גאון דורנו. האפשריות הם בלתי מוגבלות ומעלות את הגרפולוגיה שלב נוסף. שימי לב לפרט חשוב נוסף,הידע והכלים כבר קימים ברשותנו צריך לשלב בנהם.

בוא נניח

שמצאת סימני תוקפונות ואלימות בכתב היד אצל האיש שאני עומדת להנשא לו. האם תטען, כגרפולוג ויועץ שהוא יכה אותי אחרי שנתחתן? אני אטען שאולי אכן יש בו את הפוטנמיאל, כמו שחנה הסבירה את אודם, אבל הוא מעולם לא הרים יד על אף אחד.

xn--6dbagcazs6d9a.net

גרפולוגיה אהובתי.

אילנה כהן

סדר בדברים.

מובן שלא כל ענין לגופו!!! זה שאדם מחזיק בידו אקדח,לא הופך אותו לרוצח,לכן על אותה משוואה שאלתך. אולם? אם אנו מגלים סימני אלימות בכתב ידו של חברך,בנוסף אנו מגלים שלחברותיו הקודמות יש היסטוריה של אלימות עימו,האם לא תירצי לדעת על כך. אני לא מדבר על פוטנציאל,אני מדבר שלב אחד קדימה לאחר שלקחנו את כל המישתנים. המצחיק בסיפור שאנו הגרפולוגים עושים חיזוים עתידים במסגרת איבחוננו ואף אחד לא שם לב לכך. האם איבחון גרפולוגי של מועמד לעבודה הוא לא סוג של חיזוי עתידי? האם אנו לא לוקחים את סך התנהגותו,אישיותו ועוד שלל מרכיבים,שמים אותם בסיטואציות שונות,ומנבאים את התנהגותו העתידית?

מסטולי שיחקת אותה בענק.

אך גם לפעמים שוגים באבחנה...

כי אין את כל הפרמטרים...כמו סביבת העבודה...וכו'...

היי יולי.

כל הפרמטרים נלקחים בחשבון,אם הם לא ילקחו רחמנא לצלן בחשבון אז המקצעיות נעלמת

ומה בקשר לאופי של ה"בוס"

הוא נילקח בחשבון?!!...האם בודקים אותו גם ביחס "לעובד"?

הבוס,דבר ראשון אופיו נילקח בחשבון.

ההגיון שבדבר.

נכון שבחירתי בשם "גילוי עתידות" יוצר בתחילה אנטיגונאיזם שלילי היות ויש בכך רמז לזילות מקצוענו. גילוי עתידות מיד מתקשר במוחנו למחוזות בלתי מקצועים בין אם נרצה ובין אם לא(שימי לב למה רשמנו גם חנה וגם אנכי) ההתיחסות היא לחיזוי התנהגותי בלבד,לא גילוי מספרים בלוטו,לא איך תראה אישתו של פלוני ועוד. ההתיחסות היא מדעית בלבד ובשימוש כלים מדעים בלבד!!! אין כאן עירוב של אינטואיציה,תקשור,תחושות,וכיוצא בזה,הכל רציונאלי פרי לקיחת משתנים התנהגותיים והצבתם על הטבלה משוואות פשוטות ויבשות הלוקחות בחשבון גם שינוים התנהגותיים. חשיבות הענין לעניות דעתי היא לא גימיק כלל,הדבר יכול להיות פריצת דרך!!!! תארי לך שדרך הכתב תוכלי לזהות רוצח פוטנציאלי,אנס,או לחילופין לגלות את גאון דורנו. האפשריות הם בלתי מוגבלות ומעלות את הגרפולוגיה שלב נוסף. שימי לב לפרט חשוב נוסף,הידע והכלים כבר קימים ברשותנו צריך לשלב בנהם.

אנטגוניזם חיובי

הדיון כאן דומה לחיזוי מזג האויר. כאשר החזאי מודיע שמחרתיים יהיה חמסין, הוא מסתמך על הרבה נתונים דינמיים. מאד ייתכן שהם ישתנו מהיום עד מחרתיים ונמצא החיזוי שגוי. דבר שני,אין הגרפולוג מסוגל לאבחן עובדות בשום זמן ובשום מקום, ויהיה מוכשר ככל שיהיה. הכל מבוסס על הנחות שהנבחן יתנהג על פי תחזיתנו, שהרי אנו מקבלים מן הכתב את נתוני הכותב ומן המעסיק את נתוני סביבת עבודת המועמד.זה מאפשר לנו תחזיות שאולי תתבדינה ואולי תאושרנה. עדין אין כאן הגדת עתידות. הכל הנחות בלבד. אליה

סדר בדברים.

מובן שלא כל ענין לגופו!!! זה שאדם מחזיק בידו אקדח,לא הופך אותו לרוצח,לכן על אותה משוואה שאלתך. אולם? אם אנו מגלים סימני אלימות בכתב ידו של חברך,בנוסף אנו מגלים שלחברותיו הקודמות יש היסטוריה של אלימות עימו,האם לא תירצי לדעת על כך. אני לא מדבר על פוטנציאל,אני מדבר שלב אחד קדימה לאחר שלקחנו את כל המישתנים. המצחיק בסיפור שאנו הגרפולוגים עושים חיזוים עתידים במסגרת איבחוננו ואף אחד לא שם לב לכך. האם איבחון גרפולוגי של מועמד לעבודה הוא לא סוג של חיזוי עתידי? האם אנו לא לוקחים את סך התנהגותו,אישיותו ועוד שלל מרכיבים,שמים אותם בסיטואציות שונות,ומנבאים את התנהגותו העתידית?

חות דעת גרפולוגית וחיזוי העתיד נושקים זה לזה.

לפי דברי אחיך המסטול, הם זהים.אבל מומלץ בכל זאת להבחין בין נקיטת עמדה בענין אפיו של אדם לבין חיזוי עתיד. אם אנו מאבחנים אלימותו של מועמד, אנו מניחים שיבטא אותה היכן שהוא.אין זו קביעה מוחלטת אלא הנחה סבירה, היינו, חיזוי ! אין לנו יומרה לקבוע עובדות. אני חוזר ואומר דברים אלה בוריאנטים שונים ואחיך המסטול, חוזר על דבריו בוריאנטים שלו בדיוק כך. אני מציע להעמיד את הדברים על דיוקם וסבור שלאבחנה הגרפולוגית יש השלכות על העתיד וטיפש הבוס שלא יקח זאת בחשבון. עדין אין כאן הגדת עתידות ! מדובר רק בהערכה המקצועית של הגרפולוג.אמור מעתה, חוות הדעת הגרפולוגית הינה הערכת מומחה.למען ההגינות, אומר שיש בהערכתו מן החיזוי וכפי שאמרתי כבר במאמר קודם,חיזוי אינו נבואה ולא קביעת עובדות. גם החיזוי הוא בחזקת הערכה. אליהו
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
גרפולוגיה
בחר
בחר