מרק עוף תימני

מרק עוף תימני

מי יודע להכין מרק עוף תימני עם חוויג' למרק

מרק עוף תימני

מרק תימני: (6 מנות) מצרכים: 2 ליטר מים מסוננים בערך, 6 כרעיים או עוף שלם , בצל מטוגן, 4 שיני שום, 2תפוחי אדמה קלופים וחתוכים, חצי כפית כורכום, חצי כפית כמון, חציכפית פלפל שחור, 3 גרגירי הל גרוס, כף כוזברה קצוצה, מלח לפי הטעם, עגבניה מרוסקת. אופן ההכנה: מנקים את העוף וחותכים בהתאם לצורך, מרתיחים את המים עם העוף בתוכו, מוציאים את כל הקצף בעזרת מסננת. מוסיפים את התבלינים, את הבצל, ואח"כ את התפו"א. (הערה: יש הנוהגים להוסיף כף אבקת מרק עוף לשיפור הטעם ) בתיאבון

המרק התימני של אמא שרה

לא כל כך זוכר מידות, אבל קצת מעוף וזה המרק הטוב ביותר ביקום.. הפתרון לימי החורף הגשומים. ובכן: מכניסים לסיר מים ו-6 כרעי עוף. מביאים לרתיחה. במהלך הרתיחה ייווצר קצף המופרש מהעוף. יש להסירו באמצעות כף. מוסיפים למים 3 תפו"א בינוניים חתוכים לרבעים, 2 גזרים חתוכים לטבעות, 2 קישואים חתוכים לטבעות, ראש בצל שלם קלוף והמהדרין מוסיפים גבעול סלרי. מוסיפים כף מרק עוף, 2-3 כפות חוואייג' למרק (עדיף לקנות בחנות תבלנים במשקל. טעים פי כמה מהשקיות המוכנות בסופר). מערבבים בעדינות. מדללים קופסת רסק עגבניות קטנה עם מים רותחים, עד שמתקבל מרקם דליל ומוסיפים לסיר. מנמיכים את האש למינימום, אך עם זאת שהמרק יראה סימני חיים (אמור לבעבע בקטנה). מכסים חלקית את הסיר ומניחים לכשעה. בשלב זה מוסיפים כחצי צרור כוסברה (עדיף לקשור בעזרת ענף אחד גמיש). ממתינים עוד כרבע שעה, מתקנים תיבול במידת הצורך ומגישים. מומלץ להגיש עם חילבה, סחוג, לימון, והרבה ירק. בהצלחה.

מרק תימני אמיתי של אמא שלי

אז ככה דבר ראשון מטגנים בצל עד להזהבה, מוסיפים 2-3 שיני שום וממשיכים לטגן. לאחר מכן מוסיפים עוף שנוקה מנוצות וששפכו עליו מים חמים או שהרתיחו אותו, וממשיכים לטגן תוך כדי תוסיפו תפוחי אדמה וחתיכה קטנה של דלעת (כן דלעת, זה מוסיף המון טעם אבל לא הרבה), לאחר טיגון קצר מוסיפים מים, ועכשיו לשוס פטנט של סבתא שלי, להוסיף כף של עדשים אדומים וירוקים טחונים במטחנה, כדי לקבל סמיכות, קצת אבקת מרק עוף, מלח, וכמובן חוויאג' למרק, ואני מבטיחה לכם זה יוצא ממש פיצוץ. טיפ קטן - חלק מהתיבול שמים לפני ההרתחה והבישול של המרק, ולאחר מכן, טועמים ומוסיפים לפי הטעם. בנוגע לכמויות, אין לי שמץ של מושג למרות שאמא של צעירה מאוד (ולא זקנה) עדיין מרק תימני אורגינל עושים לפי העין והנשמה. בתאבון..... מלי.

אה שכחתי תקשרו צרור כוסברה בחוט ולאחר ההרתחה תשימו אותו לפני ההגשה שלפוהו החוצה עם החוט.........

מלי,אני מתחתן איתך...

גם אני רוצה

yakio @#@

the sharkemo_25.png !

גם אני רוצה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ממולאים
בחר
בחר