האם הרפואה הסינית יכולה לעזור בנושא הקאות?

שלום רב. אני בת 23 וב-5 השנים האחרונות הייתי נוהגת להקיא אחרי האוכל (בולימיה). היום על אף שאני כבר לא מנסה להקיא האוכל עולה לי באופן אוטומטי. דיברתי על כך עם מספר אנשים והם אמרו לי שכתוצאה מכל ההקאות, השריר או השסתום שנמצא בין הושת לקיבה פשוט נהיה רפוי וחדל לעבוד. העניין הוא שכל דבר הכי קטן שאני מכניסה לפה ישר עולה לי בחזרה לחלל הפה כמו מעין רפלקס, מה שגורם לי לעייפות (אני כל הזמן עסוקה בללעוס ולעכל את האוכל) ,לריח לא נעים מהפה (ריח של קיא) ואף לשאלות של חברי שלא מבינים מה אני אוכלת כל הזמן (אני מרגישה כמו חיה שמעלה גרא). בכל אופן, רציתי לדעת האם יש איזושהי דרך לרפא או לעזור לשריר או השסתום הזה לחזור לפעולה.

הקאות= צ'י מורד של הקיבה.

שלום רב. המצב כפי שציינת הוא בלתי נסבל וייתכן שאכן מדובר בהתרופפות השרירים. עפ"י הרפואה הסינית מדובר בצ'י מורד של הקיבה. האנרגיה של הקיבה אמורה לנוע כלפי מטה בזמן של הקאות, בחילות וגיהוקים שינה כביכול מרידה של האנרגיה והיא נעה בכיוון ההפוך. ניתן בהחלט לטפל במצב זה ע"י דיוקר והוראות תזונה ואורח חיים. בינתיים כדאי להימנע ממזון חריף ומתוק ולאכול מזון מר, מלוח או מעט חמוץ. כמו כן כדאי להימנע מטיבול רב. ללעוס את המזון היטב (14 לעיסות לכל נגיסה) ולאט. בהצלחה. אשמח לעזור, שוקי.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואה סינית
בחר
בחר