מידע על גירושין בהסכמה

היי,

כיום אם אתם זוג שרוצה להתגרש, אין שום טעם או יתרון בתהליך הארוך של תביעות גירושין בבתי המשפט.

אפשר לעבור הליך קל, זול ויעיל בהרבה על ידי גירושין בהסכמה.

ממליץ לכם לקרוא עוד בנושא כאן: http://www.peri-law.co.il/article/%D7%92%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%94%D7%A1%D7%9B%D7%9E%D7%94

בהצלחה.

בנוסף לנ"ל,

גירושין באופן הרגוע והחכם ביותר כדאי שיתנהלו באמצעות גישור. 

גישור גירושין הוא הליך שנועד לאפשר לבני זוג להיפרד בצורה יפה מבלי לפתוח במאבק משפטי שהוא גם כואב וגם יקר מאד. במסגרת הליך גישור ניתן ליצור הורות משותפת טובה לאחר הפרידה או הגירושין. זה חשוב מאד להמשך התפתחותו התקינה של הילד. חשוב שלא תפתחו במלחמה משפטית על גבו של הילד. כמגשר, אם אני מזהה שיש אפשרות מסויימת להמשיך את הנישואין כמובן שאמליץ לנסות שלום בית או טיפול זוגי כלשהו. בגישור ניתן גם להגיע להסכם שלום בית ולחילופין גירושין.
 
אם מחליטים לפנות לבית המשפט יש להיות ערים לכך כי עפ"י החוק הנקרא החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה והתקנות החדשות, צד שיהיה מעוניין להגיש תביעות בעניין של סכסוך משפחתי, יהיה חייב להגיש תחילה בקשה ליישוב סכסוך לערכאה שיבחר, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין האזורי הרבני. לאחר הגשת הבקשה, יחידת הסיוע (גוף המורכב מעובדים סוציאליים ואנשי מקצוע נוספים) שליד הערכאה המשפטית אליה הוגשה הבקשה, תנסה לסייע לצדדים ליישב את הסכסוך בהסכמה.
 מדובר על עד ארבע פגישות ללא תשלום ביחידת הסיוע. בפגישות יינתן לזוג מידע על הדרכים שעשויות לסייע להם ליישב את הסכסוך ביניהם בהסכמה ובדרכי שלום, ולהתמודד עם השפעותיו לרבות באמצעות ייעוץ, גישור, טיפול משפחתי או זוגי ועוד.
 רק לאחר חלוף המועד הקבוע בחוק ובהיעדר הסכמה בין הצדדים ביחס לסכסוך המשפחתי, תינתן לאותו צד שהגיש בקשה ליישוב סכסוך, זכות מוגבלת בזמן להקדים ולהגיש תביעותיו לערכאה השיפוטית שיבחר.
 
ניתן כמובן לפנות מראש לגישור ולהגיש לבית המשפט הסכם גירושין חתום ומוסכם. בדרך זו אין צורך בפגישות ביחידת הסיוע.
 

טובי דנון


מגשר גירושין ומשפחה, יועץ ומגשר עסקי 


D&A גישורים


גישור גירושין ומשפחה וגישור עסקי


נייד:        054-4953933 


http://www.dagishurim.com


דוא"ל:   tovi.danon@bezeqint.net

תמיד מומלץ להתנהל באמצעות גישור, התהליך מאפשר לבני זוג להיפרד יפה.

גישור אולי לא תמיד יביא לפתרונות ממשיים אך יספק מידע לזוגות לגבי דברים שהם אולי לא ידעו וכל זה על מנת למנוע מלחמה יקרה, כואבת וארוכת שנים.

מומלץ לנסות לפנות קודם לטיפול זוגי, חוקי הגישור החדשים נכנסו לתוקפם רק ב17 ליולי ומטרתם להקל על הזוגות המתגרשים בישראל, לסייע להתגרש ללא הליך משפטי.

מסכימה עם הנ"ל. גישור גירושין יכול לחסוך זמן יקר, הוצאות כספיות ובעיקר איבה מיותרת.  

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר