תביעת מזונות

שלום, נכנסתי לפני כמה חודשים להריון והבחור שהייתי איתו בקשר אינו מעוניין להכיר בילד וכמובן שדרש שאבצע הפלה. מאחר ולא הסכמתי איתו , השארתי את ההריון , טרם ילדתי ואני רוצה לדעת מבעוד מועד האם יש לי אפשרות לתבוע ממנו מזונות גם אם הוא אינו מעוניין בכך וגם אנחנו לא בקשר מאז ? האם עלי להתחיל את התהליך התביעה לפני הלידה או לחכות לאחר הלידה? האם עלי לרשום אותו כאב הילד בתעודה על מנת לתבוע או שזה לא הכרחי?

תודה

שלום רב,

ניתן להגיש תביעה להשתתפות בהוצאות רפואיות פרה-לידה, אבל אם אין הכרה, ראשית מצטרך בית המשפט להורות על בדיקת אבהות (ולרוב מאושרת בדיקה כזו רק לאחר לידה). משיוכר האב ניתן יהיה לתבוע אותו במזונות הקטין.

מורן סמון, עו"ד

בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים

מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין

כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213

טל: 03-6966060

פקס: 03-6966040

מייל: moran@getonline.co.il

מנהל הפורום
1000+

שלום, נכנסתי לפני כמה חודשים להריון והבחור שהייתי איתו בקשר אינו מעוניין להכיר בילד וכמובן שדרש שאבצע הפלה. מאחר ולא הסכמתי איתו , השארתי את ההריון , טרם ילדתי ואני רוצה לדעת מבעוד מועד האם יש לי אפשרות לתבוע ממנו מזונות גם אם הוא אינו מעוניין בכך וגם אנחנו לא בקשר מאז ? האם עלי להתחיל את התהליך התביעה לפני הלידה או לחכות לאחר הלידה? האם עלי לרשום אותו כאב הילד בתעודה על מנת לתבוע או שזה לא הכרחי?

תודה

נשאלת השאלה?, האם גברים הינם כספומט?

סוף מעשה במחשבה תחילה, שאלה לי אליך? מה מחשבתך תחילה? להביא ילד לעולם בלתי רצוי ע"י האב, כדי לרצות את שאיפותייך כאם, שיהיה מי שיפרנסו עד גיל 21?

לדעתי ילד חייב להגיע לעולם ברצון של שני הוריו, אלא אם ההיריון נוצר מתרומת זרע ואז הבחירה הינה אישית.

להנות היום מה שתפסידו למחר

לא גברים הם לא כספומט ולא התכוונתי להפוך אותו לכזה, אבל בגלל שהוא גם לקח חלק בזה שנוצר תינוק עליו לקחת אחריות גם אם הוא לא רוצה. ולצערי אתה לא תבין זאת כי אתה גבר... אבל אישה שנכנסה להריון גם אם הוא אינו רצוי בעינה או בעיני הגבר זו לא החלטה שלו אלא החלטה של האישה מה לעשות עם הגוף שלה ועם החיים שלה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר