הסכם ממון..

שלום דיברנו אני ובן זוגי לגבי חתונה והוא אמר שהוא רוצה הסכם ממון כי יש לו דירה משלו. שאלתי אותו מה קורה במצב של גירושים?..הוא השיב שאני יוצאת עם הילדים לשכירות . שאלות:האם זה אכן מה שהחוק אומר? מה קורה אם פוטרתי מהעבודה? מה קורה אם אין לי אפשרות לעבוד משרה מלאה? (הוא אינו סבור שהגבר הוא מקור הפרנסה העיקרי בבית) כלומר שאין לי פה ביטחון כלכלי לא לי ולא לילדי. הרי המזונות ייתנו מצידו עד גיל 18.ואז יוצא שבגיל. 45 אני יהיה אשה חסרת כל לא תהיה לי אפילו אפשרות להבטיח לעצמי קורת גג בטוחה.. אנא עשו לי סדר בדברים כי אני לא מבינה בדיני משפחה שום דבר מעולם לא הייתי חסופה לזה. עוד שאלה שאולי לא קשורה לפורום-לגבי משכנתא :על מנת לקחת משכנתא האם עלינו להביא 60% מערך הדירה העתידית..תודה על הסדר שבדברים ..אני יודעת שאם חלילה אתגרש עם ילדים שום דבר לא יהיה לי קל מולו..ואני מפחדת להישאר עם ילדים דירה שכורה שאינה שלי..זה מפחיד) 

שלום רב,

בעקרון הסכם ממון יכול לכלול את התניות שבן זוגך מבקש להוסיף, מכיוון שמדובר בדירה שנקנתה לפני מועד הנישואין. אולם, אפשר לקבוע תניות נוספות כדי להבטיח אותך ואת הילדים העתידיים שלכם. אני מציעה לך לקחת את טיוטת הסכם הממון ולגשת איתה לעו"ד שמתמחה בתחום כדי שיבחן אותה בעבורך ויציע לך אלטרנטיבות כדי להבטיח את עתידכם. בהצלחה מורן סמון, עו"ד מנהלת שותפה בדיני משפחה וגירושין

מורן סמון, עו"ד

בן גור-כהן, סמון ושות' - משרד עורכי דין ומגשרים

מנהלת משותפת בפורום דיני משפחה וגירושין

כתובת: רח' משה שרת 6 תל אביב 6209213

טל: 03-6966060

פקס: 03-6966040

מייל: moran@getonline.co.il

מנהל הפורום
1000+

לא מריח טוב

ערב טוב, כשקראתי את מה שכתבת צרם לי העניין שאת כבר רואה ומרגישה את הגירושין לפני החתונה..(?!) התחושות שלך מביאות אותך למחשבות האלה ולא סתם.. לדעתי התשובות שבן זוגך ענה לך הם לא נשמעות טוב (בלשון המעטה) כי גבר שאוהב אותך באמת היה אומר שאיתך הוא יחיה לנצח !! וזה שזרק בכזאת פשטות שאת זאת שתצאי עם ילדייך! אני אומרת לך- אל תתחתני איתו!!! הגבר הזה לא יהיה שם בשבילך כשתזדקקי לו

לא ברור לי מה את רוצה

יש לבחור דירה, למה חתונה איתו אמורה לתת לך חצי (או כל חלק) ממנה? זו דירה ש(כניראה) נקנתה מכספו, שהוא (או משפחתו) עבדו שנים רבות בשביל להשיג, למה את חושבת שמגיעה לך חלק ממנה? את לא רוצה להיות חסרת כל בגיל 45? חעשי תוכנית חיסכון. מאחר ואת לא צריכה לשלם שכירות או משכנתה, יש לך לפחות 1500 שקל פנויים בחודש. נגיד תחסכי 1000, למשך 15 שנה, יהיה לך כ 200 אלף, שזה ממש לא "להיזרק לרחוב בלי כלום". עכשיו, אם אתם כן משלמים משכנתא, זה כבר סיפור אחר. הדבר הנכון לעשות הוא לחשב כמה מהמשכנתא את שילמת, וכמה הוא, ולפי היחס הזה, לחלק את הדירה.

צודק באמת לא ברור מה היא רוצה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר