הסכם ממון

בעלי כתב בכתב ידו ובו נאמר כי במקרה של פרידה הוא משאיר לי את הבית ודואג לפרנסתי השאלה היא האם יש תוקף להסכם כזה או שצריך לעשות משהו נוסף?

אין לזה תוקף ללא אישור בית משפט

לדעתי, יש להסכם תוקף מחייב

אכן, הסכם ממון חייב לקבל אישור בית משפט, אבל אם אין הסכם "מאושר" עוברים לשלב "איזון-המשאבים", ואז, על פי סעיף 5(א)(3) כל הסכם שקיים בין בני הזוג תקף לצורך קביעת איזון המשאבים, כולל הסכם שלא אושר ע"י בית המשפט. דבר זה נקבע בפסק-דין בג"ץ 10605/02 - ציטוט: "הסכמה זו, תואמת את הוראת סעיף 5(א)(3) סיפא לחוק יחסי ממון, ועל-מנת שתקום די בהסכם "סתם", ובלבד שיהא בכתב, ואין צורך באישור בית-המשפט או בית-הדין המוסמך.". לכן, ההסכם שמדובר בשאלה דנן תקף וקביל בהליך איזון המשאבים.

הסכם ממון

בעלי כתב בכתב ידו ובו נאמר כי במקרה של פרידה הוא משאיר לי את הבית ודואג לפרנסתי השאלה היא האם יש תוקף להסכם כזה או שצריך לעשות משהו נוסף?

מצטרפת לתשובתו של העוד'

למען הסר ספק ממליצה שכל הסכם יהיה מאושר עי' ביה'מש. כך בעתיד תמנעי בעיות לעתיד.הרבה שופטים נותנים פירושים שונים לכל מיני הסכמים אשר נעשו בין בני זוג אשר לא אושר עי' ביהמ'ש. לכן המלצתי לך לכי תתיעצי עם עו'ד כך תיהיי שקטה יותר.ותדעי כיצד להמשיך להתנהג.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר