הסכם ממון

כאלמנה שאלתי אם אני יוצאת עם גבר חצי שנה ועדיין לא עשינו הסכם ממון האם לרוץ ולעשות ומה עושים ואיפה, או שאפשר לדחות, והאם גם כדאי במקביל לעשות צוואה ולהוריש את כל הרכוש לילדיי.

מה זאת אומרת יוצאת?

אם אתם עדיין לא מתגוררים ביחד את יכולה לדחות את זה. ברגע שתחליטו לקיים משק בית משותף מאוד ממולץ לערוך הסכם חיים משותפים שיבהיר את מידת השיתוף (אם בכלל) שתהיה ביניכם. אל תסתפקי בצוואה כיון שאם אדם מוכיח, לאחר מות בן זוגו, כי היתה כוונת שיתוף ביניהם הצוואה תחול רק על מחצית הנכסים של בן הזוג המנוח. עו"ד מור אוזרקובסקי /www.israelifamilylaw.co.i

הבהרה להסכם ממון

דבר מאד חשוב ששכחתי לציין שהוא מתגורר אצלי חלקית כ-4 לילות בשבוע, קורה שיותר. האם אני צריכה לרוץ לעשות הסכם ממון וצוואה. יש לציין שילדיי די לחוצים. מה גם ששמעתי שרק על רכוש שנרכש במשותף יכולה להיות עילה לתביעה במקרה של פירוד. אך אין לי מושג מה קורה במקרה של מוות. ומה עם הרכוש שלו. בתודה מראש שרון.

זה עדיין לא נראה לי ניהול משק בית משותף

אבל אם את רוצה להרגיע את ילדיך ערכי צוואה והסכם עם בן זוגך. את ההסכם הייתי ממליצה לאשר בביהמ"ש לענייני משפחה. מדובר בעלויות נמוכות (אם ילדיך מודאגים אולי הם יקחו אותן על עצמם) שחוסכות הרבה מאוד כאב ראש ועוגמת נפש אח"כ. עו"ד מור אוזרקובסקי www.israelifamilylaw.co.il
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני משפחה וגירושין
בחר
בחר