חופשה שנתית -חופש מחלה

במהלך החופשה השנתית שמגיעה לי -בשלבי חופשת סיום תפקיד -הגיע מועד שנקבע מראש לניתוח קטן בעיני .עקב הניתוח קיבלתי חופשת מחלה של 9 ימים . שאלתי -האם מגיע לי 9 ימים (ימים שלא ניצלתי ונצברו לטובתי)בתשלום נוספים ע"י המעביד או שמאחר והייתי ממליא בחופשה לא מגיע לי תשלום עבור הימי מחלה? תודה מראש. רוזן 76

דמי מחלה

יש ברובריקה של "שאלות נוספות", בעמודת דמי מחלה כאן בפורום תשובה די ממצה לשאלתך, אלא אם כן תהיה מעוניין לנסח אותה מחדש.

דמי מחלה - המשך ותיקון של עצמי

חשבתי שוב על השאלה שלך. אם התכוונת לומר שהיו לך ימי מחלה ולא ניצלת אותם, ואתה רוצה בעבורם תשלום, התשובה קצת משתנה: נראה שמכיוון שלא ניצלת את ימי המחלה להתאוששות, ועבדת בהם, קיבלת עבורם שכר עבודה מלא (אתה בכל מקרה לא יכול לקבל פחות מהמינימום, שמופיע בפורום בעמודת "שאלות נפוצות"). לכן נראה לא הגיוני שישלמו לך שוב את אותו שכר, עבור אותם ימים שכבר קיבלת עליהם תשלום מלא. אני מוכרח לומר שאם רופא המליץ לך לנוח, ועבדת בכל זאת, לדעתי עשית טעות, בגלל שאם חלילה וחס היה קורה לך משהו, היית יכול למצוא את עצמך בבעיה ביטוחית. לכן עדיף היה אולי להשאר בבית, לדעת שאין לך בעיה של ביטוח ושאתה מתאושש, ולקבל את הסכום הפחות משכר עבודה מלא - שמופיע בעמודת "שאלות נוספות". ןשוב, הכל בערבון מוגבל ורק לדעתי הצנועה והבלתי נחשבת... מצד שני, אם המעביד שלך לחץ עליך לעבוד למרות ההמלצה, וגרם לך לקחת כזה סיכון על עצמך, אולי יש מקום ברמה הלא פורמלית, לבקש ממנו משהו עבור אותם ימים... (-; אבל זו שוב רק דעתי הקטנה, הלא רשמית ובוודאי שהלא מוסמכת. השאלה המיידית והחשובה ביותר כאן, היא האם המעביד שלך ידע שרופא פקד עליך לנוח כשהתייצבת לעבודה. אני מקווה שלא שמרת את המידע הזה לעצמך!

חופשה שנתית -חופש מחלה

במהלך החופשה השנתית שמגיעה לי -בשלבי חופשת סיום תפקיד -הגיע מועד שנקבע מראש לניתוח קטן בעיני .עקב הניתוח קיבלתי חופשת מחלה של 9 ימים . שאלתי -האם מגיע לי 9 ימים (ימים שלא ניצלתי ונצברו לטובתי)בתשלום נוספים ע"י המעביד או שמאחר והייתי ממליא בחופשה לא מגיע לי תשלום עבור הימי מחלה? תודה מראש. רוזן 76

חופשת מחלה -הבהרה לרועי גיא-גרין

רועי שלום אחזור על הארוע. בעת היותי בחפשה שנתית עברתי ניתוח קטן שבגינו קיבלתי מהרופא חופשת מחלה . שאלתי היא האם בגין הימים בהם ההיתי בחופשת המחלה ושהיו חופפים לחופשה השנתית מגיע לי תשלום נוסף או ימי החופשה לא נספרים כמנוצלים בזמן ימי המחלה ולכן מגיע לי ימי חופשה בתשלום נוספים?

תשובה להבהרה

סע' 5 לחוק חופשה שנתית קובע בצורה מפורשת, ואני מצטט: "ואלה הימים שלא יובאו במניין ימי החופשה:...(4) הימים שבהם אין העובד מסוגל לעבוד מחמת תאונה או מחלה". שים לב, שאפילו לא נדרש אישור רפואי רשמי, אבל האישור שלך בהחלט מקל עליך. על הימים שלא נספרו כי היית בחופשת מחלה מרופא חלים הכללים הרגילים: צבירה, ניצול או תשלום בעבור אי ניצול, כמו ימי חופש לכל דבר ועניין. רק להזכיר תמיד, התשובה שלי לא מוסמכת.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר