תשלומים לעובדת משק בית

שלום רב,

אני מעסיקה עובדת במשק בית פעם בשבוע ל- 5 שעות ומשלמת לה 50 ש"ח לשעה , תוספת נסיעות היא דורשת 30 ש"ח ותמיד הוספתי לה 20 ש"ח מעבר לסכום (סה"כ 300 ש"ח).

היא החלה עבודתה באוגוסט 2015, עד היום.

בתוך התקופה הנ"ל הבת שלי אושפזה למשך חודשיים בסכנת חיים בטיפול נמרץ ועוד חודשיים בהמטולוגית עם טיפולים קשים והייתי צמודה אליה, לאחר ארבעה חודשים אלו הבת שלי נפטרה ובגלל האבל, המחלה ומצבי הנפשי והפיזי (אני בכיסא גלגלים)לא העסקתי אותה בתקופה קשה זו שבה ראיתי רק את ביתי לנגד עיניי.

בבדיקה שערכתי תשלום הנסיעות גבוה מהקבוע בחוק. איך אני מחשבת חופשה ודמי הבראה ופיצויים אם תירצה להפסיק עבודתה בהתאם לתקופת העבודה כפי שמצורף מטה. אני משלמת את מלוא הביטוח הלאומי והבריאות ואני הבנתי שהיא צריכה לשלם חלק , האם עליי לשלם ביטוח לאומי ובריאות גם על תשלום הנסיעות שאני משלמת לה?. 

אודה מאוד על עזרתכם

פירוט השכר וימי העבודה בחודש כפי שדווח לביטוח לאומי

חודש

תשלום בש"ח

מס' ימי עבודה בחודש

08/15

1200

4

09/15

600

2

10/15

1200

4

11/15

900

3

12/15

1500

5

01/16

1200

4

02/16

300

1

03/16

0

0

04/16

0

0

05/16

0

0

06/16

0

0

07/16

0

0

08/16

600

2

סה"כ תשלום לשנה 

7500

25

09/16

1200

4

למה לא מגיבים:? זה מאוד חשוב לי, היא מביאה לי מסמכים ממזכירה שעובדת בהסתדרות שאני אמורה לשלם לה קרוב ל- 800 ש"ח הבראה וחופשה שנתית, זה נראה לי מוגזם והזוי, אני נכה ואין לי כסף מיותר לחלק מעבר למה שקובע החוק. אני גם קראתי שיש מקסימום דמי נסיעה בחוק ושהיא אמורה לשלם חלק מתשלום ביטוח לאומי.

אנא עיזרו לי

שנה טובה

שלום רב ואני משתתפת בצערך.

אני מעניקה נוסחאות על מנת שתוכלי לחשוב את הדברים בכוחות עצמך שכן חישובים עלולים להיחשב ייעוץ משפטי, וזה כאמור ניתן במשרדי ובתשלום.

בכל מקרה עליך לדעת שאם היה ביניכן סיכום כי את משלמת מעבר לצו ההרחבה עבור נסיעות יהיה לך קשה לטעון שלא היה סיכום ואת זכאית להחזר. החזר על תשלום עודף ניתן לקבל רק אם שולם בטעות ורק בתום לב, פה אי ידיעת החוק על גובה הנסיעות לא בטוח פועל לטובתך...

לגבי זכויותיה של העובדת אנא פרטי מה בדיוק את מבקשת לשלם - פיצויי פיטורים ? דמי הבראה ? חופשה ? מה בדיוק...

גמר חתימה טובה

חיה לזר נוטקין, עו״ד * מגשרת * נוטריון

רח׳ פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

תחומי עיסוק: דיני עבודה * דיני משפחה אישות גירושין צוואות ירושות הסכמי ממון אפוטרופסות * מקרקעין פירוק שיתוף

Www.hayalaw.com

Www.hayalaw.co.il

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

שלום שמי דני 

מזה 6 שנים אני עובד לפי הסכם אישי שחתמתי עם המעסיק

מזה 6 שנים אינני מקבל תוספת שכר

וההורדות לפנסיה המקיפה שעליה הסכמנו שהוא ממשיך לשלם לי עד היום הוא שילם על סכום קבוע שהוא לא הישתנה במשך שנות עבודתי

ולשאלותי

1) האם הוא חייב לשלם לי תוספות יוקר או תוספות שכר (זה לא נכתב בחוזה מפאת זאת שהוא לא יכל לתת לי משכורת יותר גבוה וביקש שאחתום על חוזה זה ואחר כך הוא יפצה אותי בכל מיני דרכים) 

2) על איזה חלקים בשכר הוא חייב בהורדות לפנסיה(אני זכאי להגדיל את ההורדות ב 2 אחוז לשנה וזאת על מנת לשמור על רמת שכר כמו שעלייה חתמנו הלא היא נשחקת במידה ולא מגדילים את ההפרשות אליה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר