ימי מחלה

ימי מחלה

בתי אושפזה בבית החולים למשך שבועיים ואני הייתי איתה כל התקופה, כשחזרתי לעבודה הגשתי אישור מחלה עבור הימים בהם שהינו בבית החולים אבל בעבודה מוכנים לשלם לי רק 8 ימי מחלה עבור הילדה ולא את שאר הימים למרות שהצטברו לי הרבה ימי מחלה וביקשתי שישלמו לי אותם על חשבון ימי המחלה שלי.

אבל בעבודה לא מסכימים, האם זה חוקי, האם אני יכולה לקבל את שאר ימי המחלה, אם כן מה עליי לעשות?

אני לא עורכת דין, אבל מכירה קצת את הנושא. לדעתי מבחינת שמונת ימי המחלה, המעסיק שלך צודק, וזה בהתאם לחוק. מצרפת לך פירוט של התקנות העיקריות ביחס לימי מחלה: (אם את מעוניינת, המדריך המלא נמצא כאן)

דמי מחלה: עובד זכאי ל-18 ימי מחלה בשנה, עם זכות לצבירה עד 90 יום לכל היותר. בעד היום הראשון למחלה העובד אינו זכאי לתשלום, בעד הימים השני והשלישי הוא זכאי ל-%37.5 משכרו היומי, והחל מהיום הרביעי ל-%75 משכרו היומי. זכות חשובה נוספת בהקשר זה היא הזכות להיעדר בזמן מחלה של בן זוג ו/או של הורה ו/או של ילד. כך, העובד זכאי לזקוף לרשותו עד שישה ימים בשנה של היעדרות, בשל מחלת בן זוגו או בשל מחלת הורה שמלאו לו 65 שנים, על חשבון תקופת המחלה הצבורה שלו. כן הוא זכאי לזקוף לרשותו ימי היעדרות על חשבון תקופת המחלה הצבורה שלו, בשל מחלת ילדו עד שמונה ימים בשנה - וכל זאת בהתקיים התנאים הקבועים בחוק

...........

לגבי הסירוב לתשלום על חשבון הימים שלך, זה נשמע לי קצת מוזר. אבל מציעה שתתייעצי עם עורך דין, לא חושבת שיקחו לך על זה כסף

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר