לא עשיתי דבר

לא עשיתי דבר

שלום רב

אני עובדת בחברה כשבועיים כאדמיניסטרטורית.

בין המטלות שלי יש צורך בשליחת דברי דואר ורכישת כול מיני פריטים. לאדמיניסטרטורית הנוספת שעובדת איתי יש רכב, והיא עושה את הסידורים האלה לפני העבודה ומוסיפה לה את אותן שעות סידורים לדוח הנוכחות החודשי.

מכיוון שאין לי רכב, שאלתי מה מדיניות החברה בנוגע ללקיחת רכב חברה לטובת אותם סידורים, ונתקלתי בגבות מורמות, על אף כי אני יודעת שזה מאוד מקובל בהרבה חברות.

בסופו של דבר נעניתי בחיוב, תוך שעדכנו אותי שחלילה, במקרה של תאונה, מוטלת עלי החובה לתשלום. ביקשתי רכב מאחד המנהלים שמחזיקים ברכב חברה, והוא הסכים.

יום למחרת, הגיע אותו מנהל כעוס ואמר שיש לו שריטה בכנף הקדמית. הייתי בהלם. אמרתי לו שלא קרה שום דבר. הוא אמר שייתכן שלא הרגשתי, ושאולי זה קרה לאחר שחניתי.

לבטח ברור לכם כמה אי נוחות גורמת לי כול אותה סיטואציה, ובייחוד בהיותי עובדת חדשה.

מחשש שהסיפור יגרום לכך שיסתכלו עלי בעין לא יפה, ניגשתי לאותו מנהל, ואמרתי כי על אף העובדה שלא עשיתי דבר, שיפנה לחברת ההשכרה לבירור פרוצדורת הטיפול ברכב, ושבמידת הצורך אקח אחריות על העניין. 

כשניגשתי למנהלת משאבי האנוש כדי לעדכן אותה על מה שאמר לי אותו מנהל, העלתה סברה שייתכן שאותו מנהל עשה זאת בעצמו, ושאולי נכנסו בו בחניה. להפתעתי, קראה לי היום אותה מנהלת, ואמרה שאותו מנהל דיבר איתה ושלא מדובר בשריטה אלא במכה ממש, ושהיא עדיין לא מדברת על חיוב, אבל שהיא מפנה זאת לחברת ההשכרה ותבדוק מה עושים. היא הייתה מאוד חמורת סבר, וחזרה מספר פעמים על כך "שזו ממש לא שריטה אלא מכה".

אני ממש בלחץ מהסיפור ורוצה לדעת אם חוקית היא יכולה לנכות לי מהשכר את גובה הנזק או שאסור לה, שכן אין לה שום הוכחה?

וכן, האם חוקית יכולה החברה לחייב אותי ואת המנהל חצי-חצי או שלאור זאת שאיני רשומה כבעלת הרכב אין להם שום אפשרות כזו?

אציין כי אני מאוד מקווה שאנחנו לא חיים ב"איש הישר בעיניו יעשה" ושהחוק מגן עלי. חוזרת-לא עשיתי דבר.

תודה

ט

מי אחראי על נזק שנגרם לרכב מהשכרה ?

התשובה לכך תלוניה במספר גורמים. היה היה מדובר על רכב צמוד לך הרי שהתשובה היתה ברורה ולכן גם אם היית מכחישה את המכה / שריטה הרי שבסופו של יום המעסיק יכול היה לתבוע אותך ולזכות כי הרכב היה צמוד לך. מאחר ועתה נוצר מצב שבו את מכחישה את התאונה ואילו גם המנהל מכחיש את בבעיה.

מאחר ואת עובדת חדשה אני מציעה לך להיות חכמה ולא צודקת ולפנות למנהל, לנסות למזער נזקים על ידי השתתפות בעלויות ביניכם או כל פתרון אחר.

בהצלחה !

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור


פלאוט 10, פארק המדע, רחובות


טל' 08-9453604, פקס 08-9453605


תחומי עיסוק:


דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |


http://hayalaw.com/


אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו


 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר