משרה זמנית

משרה זמנית

שלום רב, אני עובדת בחברה במשרה המוגדרת כמשרה זמנית (מדובר על החלפה לחופשת לידה אך בחוזה מצוין רק כי מדובר במשרה זמנית). אמנם מסרו לי את חוזה ההעסקה שלי אך טרם חתמתי עליו. מה שכן, חתמתי על 'מכתב הצעת עבודה' (בחברות הייטק job offer letter) המגדיר את התנאים שהחוזה יכלול קצת יותר בקצרה, ואותה הצעה גם חתומה על ידי החברה.

עוד אציין כי בהצעת העבודה ובחוזה לא מצוין כי אני מחויבת לתקופה מסוימת.

כמה ימים אחרי שהתחלתי לעבוד במקום זה, קיבלתי תשובה חיובית למשרה אחרת שאינה מוגדרת זמנית ושעל כן אני מעדיפה אותה.

שאלתי היא האם אני יכולה לעזוב את אותו מקום? האם אין בהגדרה של המשרה כזמנית כדי לחייב אותי לא לעזוב (במלים אחרות, האם עובדת שמגיעה להחליף לחופשת לידה יכולה לעזוב?)?

האם העובדה שלא חתמתי על החוזה היא זו שמאפשרת לי לעזוב, או שדינו של מכתב הצעת העבודה כדינו של חוזה?

אודה

ש

על פניו נראה כי חתמת על מה שהחוק מחייב וזה מתן הודעה של תנאי עבודתך מצד המעסיק. מנגד ולמרות שאין הסכם עבודה ברור כי אם המעסיק היה יודע כי את מגיעה למקום עבודה ללא כוונה אמיתית להמשיך להיות מועסקת בו בתקופה שבה את נדרשת יתכן והוא היה מקבל מישהי אחרת לתפקיד, היו נחסכים ממנו עלויות התפעול של חיפשו עובד וכולי.

זה נכון כי במרבית המקרים ההפוכים, אם המעסיק היה מוצא אותך לא מתאימה, אפילו לתקופת ניסיון או משרה זמנית, הוא היה מפטר אותך תוך מתן הודעה מוקדמת של יום לכל חודש עבודה. במקרה שלך ניתן יהיה לפעול כך, אך רצוי בזהירות וזאת כדי למנוע מצב שבוא ת נדרשת לשלם פיצוי על הפרת הבטחה, ניהול מו"מ בחוסר תום לב וכולי

בהצלחה

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום: