חוזה גלובלי שעתי

שלום רב,

אני עובדת על בסיס חוזה גלובלי-שעתי.

באחד הסעיפים בחוזה נרשם:"גמול שעות נוספות שישולמו לעובד עבור תקופות בהן ייעדר מהעבודה עקב חופשה, מחלה, ייחשבו כחוב המגיע מהעובד למעביד. חוב זה יקוזז כנגד תשלומים נוספים שיגיעו לעובד עבור חודשים שבהם יעבוד יותר שעות מהשעות שעבורן ישולם לו הגמול גלובלי.ההתחשבנות תיעשה על בסיס שנתי."

שאלתי, האם הסעיף בס"ה בא למנוע מהעובד לבוא בתביעות עתידיות כלפי מעסיקו לגבי תשלום על שעות שמעבר לשעות הנוספות שמשולמות לו במסגרת הגמול הגלובלי או שחודש שבו הייתי במחלה, וכאמור, שולמו לי גם שעות נוספות, יופחת התשלום עבורן בסוף השנה במידה ולא אעבוד מעבר לשעות הנוספות המשולמות לי במסגרת הגמול הגלובלי?

אודה מאוד לתשובתך

טל

א.

עובד זכאי החל מהיום הרביעי ואילך ל-100% מהשכר שמשתלם לו אם היה עובד ולכן לא יכול המעביד לקזז לך באופן שנתי מהסכום ששולם לך עבור "שעות נוספות גלובאליות". מה שכן הסעיף פותח פתח לימים הראשונים שאז את לא אמורה לקבל שכר כלל ולכאורה המעביד שילם לך שכר מלא כי את עובדת גלובאלית. כנ"ל לגבי הימים השני + שלישי, שבהם אמורים לקבל עפ"י החוק רק 50%

הדבר יפה גם למקרה של שעות היעדרות אחרות שאינן מכוח אישור מחלה / חופשה שנתית על חשבון ימי החופשה שלך / שעות היעדרות אחרות. כל אלה לפי הסעיף יקוזזו

ב.

היה ובתום השנה יגיע לך קיזוז כלשהו שווה יהיה לקחת את כל שעות העבודה שלך ב"דו"ח נוכחות" ולפנות לעו"ד שיבחן את ההסכם, כי לא כל מה שמעוגן בהסכם עבודה חוקי. שווה יהיה לעשות זאת רק אם אכן הקיזוז שיבקש ממך יהיה גבוה

בהצלחה

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום: