דמי מחלה

דמי מחלה

שלום רב, אני עובדת במלון. בהריון בחודש השלישי. בשל חולשה קיצונית, ובעיות בלחץ הדם, ניתנו לי סיקים ל20 יום. ניסיתי לברר, כמה ישולם לי עבור אותם ימים, וקיבלתי תשובות שונות. חלק אמרו לי שעבור היום הראשון והשני אקבל 50% ועבור השאר 100% (אין יום המתנה, כי זו המחלה הראשונה שלי). לעומת זאת, בהסכם הקיבוצי של התאחדות המלונות של 2010, קראתי שעובדים שהחלו עבודתם לאחר 7/2004 מקבלים תשלום עבור דמי מחלה לפי התכנית המצומצת הקבועה בתקנות דמי מחלה, על פיה: א.רשום שאיני זכאית להפרשות לפנסיה בזמן מחלה. ב.רשום שהתשלום הוא כדלקמן: ימים 1-2: 50%, ימים 3-17: 80% ומהיום ה18 ואילך: 90%. זאת, בניגוד למה שביררתי עם חברה שהיא חשבת שכר של מלון אחר, שאמרה שעבור היומיים הראשונים משולמים לי 50% ומהיום השלישי ואילך: 100%. אם כן, מה נכון מבחינת חישוב והאם אני כן זכאית להפרשות לפנסיה בתקופת דמי המחלה או לא?

לפי החוק מגיעה לך הפרשות בגין הימים שהיית חולה וקבלת תשלום

היום הראשון 0 ש"ח יום שני ושלישי 50% ומהיום הרביעי יש לשלם 100% לצערי הרב את עובדת 3 חודשים על כל חודש מגיעה לך יום וחצי מחלה אי לכך יש לך רק 4.5 יום מחלה צבורה ולכן מעבר לזה לא תקבלי את יכולה לבקש שיפדו גם ימי חופשה אם המלון יסכים הסכם קיבוצי העקרון משתנה רק לטובה אם יש שינויים בחוק לטובת העובד אסור לצור מצב שיש הרעה בתנאי עבודה לגבי שאר הימים יש לברר בביטוח לאומי מה המשך הזכאות שלך עקב הריון ואלו טפסים אולי יש למלא ולהחתים רופא קדאי שתקבלי השלמת שכר אם יש כזה בביטוח לאומי בנושא ההריון פני בנושא ל http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?Forumid=1435 יש שם בחור בשם חיים זיגלר מבין גדול ומנהל פרום זה יעזור לך
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר