פיצויי פיטורין ולידה

מס' שאלות 1. האם עובדת שמתפטרת לאחר לידה לצורך טיפול בילדה אסור לה לעבוד במשך חצי שנה? האם עד שהילדה בת חצי שנה או חצי שנה מיום ההתפטרות כולל הודעה המוקדמת? 2. האם ניתן להתפטר ממקום עבודה עקב אי העברת כספים לב.מנהלים (שנוכו משכר העובד בפועל) ותשלום באיחור של משכורות ולקבל בגין כך פיצויים? האם במידה של התפטרות כאמור הנני זכאית לתשלום דמי אבטלה מביטוח לאומי? ובמידה וכן מה הפרוצדורה לצורך קבלת דמי האבטלה? 3. האם אני צריכה לתבוע את החברה בגין סעיף 2 הנ"ל על מנת לקבל דמי אבטלה ופיצויים? או שרק במכתב ההתפטרות צריך לציין את זה (שעוזבת בגלל אי תשלום של...)?

התפטרות לאחר לידה

א. התפטרות בעקבות לידה ולצורך טיפול בילד אינו דורש כי האם / אב ישבו בבית במשך תקופה מסויימת ב. מי שמתפטר בדין מפוטר, ובלי קשר אם זה לצורך טיפול בילד או בנסיבות אחרות שמזכות בפיצויים (או לא) - זכאי לחתום בלשכת התעסוקה ולקבל דמי אבטלה מביטוח לאומי. התנאי הוא שאותו עובד השלים את תקופת האכשרה הנדרשת לפני שהגיש את הטפסים בנוסף ישנה תקופה של 90 ימי בהם העובד המתפטר אינו מקבל דמי אבטלה, וזאת מאחר ובחר להתפטר ולא פוטר. לאחר מכן תקופת התשלום היא זהה למי שפוטר נ.ב: שיהיה הרבה מזל טוב ואל תשכחי לתת הודעה מוקדמת להתפטרותך בכתב חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד www.hayalaw.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור


פלאוט 10, פארק המדע, רחובות


טל' 08-9453604, פקס 08-9453605


תחומי עיסוק:


דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |


http://hayalaw.com/


אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו


 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר