פיטורין וזכאות לדמי אבטלה

לאחר ריב בעבודה , המנהלת שלחה אותי למס' ימים הבייתה . ולאחר שחזרתי הורידה אותי בתפקיד וכמובן זה פגע לי בכמות השעות .לאחר כמה ימים לבסוף נתנה לי מכתב שאני מתפטרת עקב מצב בריאותי - זאת אומרת רשמה שהיא לא מפטרת אותי אלה שאני החלטתי לעזוב עקב מצב בריאותי . פניתי לביטוח לאומי לקבל דמי אבטלה אך הם לא אישרו לי אותם מכיוון שלא מצאו סיבה מוצדקת לפיטורים . עקב הריב וחוסר היציבות בעבודה אכן היו לי בעיות נפשיות וטופלתי ע"י רופאים רלוונטיים , אבל האם היא יכולה ללא מסמך מרופא לקבוע שאני לא כשירה לעבודה ? והאם היא יכולה לתת לי מכתב מנוסח בצורה זאת ? ומה עלי כרגע לעשות ?

התפטרות בדין מפוטר עקב מצב בריאותי

א. אין דבר כזה שהמוסד לביטוח לאומי לא מאשר למישהו לקבל דמי אבטלה בגלל סיבת הפיטורים שאינה "מספקת". יתכן כי במכתב שיצא תחת יד המעביד נרשם כי התפטרת ולכן תאלצי להמתין 90 יום עד שתתחילי לקבל את התשלום בפועל ובלבד שתגישי את התביעה במועד, תתחילי לחתום בלשכת התעסוקה וכולי ב. המעביד לא יכול לכתוב לך אם פוטרת או התפטרת. אם היה מדובר על התפטרות בשל מצב רפואי הרי שאת היית צריכה לתת מכתב התפטרות, הודעה מוקדמת וכולי מצידך. על פניו נראה כי הדברי שונים (לגרסתך). לכן חשוב לפנות למישהו שייעץ לך באופן פרטני מה עושים כדי לקבל פיצויי פיטורים ובכלל, כדי לשמור על זכויותיך חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

היי לך

לדעתי את יכולה לדרוש גם פיצויי פיטורין
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים