הודעת פיטורין לאחר חופשת לידה

הי בתאריך 01/06/10 היתי צריכה לחזור למקום עבודתי לאחר 14 שבועות של חופשת לידה, בהסכמה ובאישורה של המעסיקה הערכתי את חופשת הלידה בחודש, ב- 27/06/10 חזרתי לעבודה כבקשתה של המעסיקה, לטענתה היא הוציאה לי משכורת יוני מלאה בטעות במקום לשלם לי בעבור 4 ימים בלבד, בקשתי שתבדוק זאת והיא אמרה שבדקה והיא חייבת להוציא לי משכורת מלאה כי היתי צריכה לחזור ב-01/06/10. היום ה-18/08/10 הודיע לי המעסיקה שעבודתי תופסק עקב ציצומים,ושהחל ממחר אני יכולה לא להגיע למשרד, והיא תשלם לי פיצויים. לפי הידע שלי, אני צריכה לקבל הודעה מראש של חודש ימים,כלומר להחשב כעובדת עד ליום 18/09/2010 ולקבל שכר באם אני נוכחת או לא לפי בקשתה. כמו כן עלי לקבל תשלום עבור דמי הבראה בסך של 351ש"ח עבור 5 ימים, ופיצויי פיטורין כגובהה השכר ברטו, עליי לציין שהוותק שלי בעבודה היינו כשנה וחודשיים (מ-01/06/2009) לידיעתי אסור לה לפטר אותי לאחר חזרה מחופשת לידה למשך 60 יום וכיוון שיצאה משכורת עבור יוני בטעות זה ניחשב כ- 60 יום. שאלתי היא האם אני צודקת בכל מה שאני דורשת שמגיע לי. תודה על התשובה, וסליחה על המגילה .

המשך לשאלתי

ידוע לי שלפי חוק לאחר חצי שנה של עבודה צריך לעשות לעובד קרן פנסייה, דבר שלא קיים אצלי, לא קרן פנסייה ולא ביטוח מנהלים. אני לא ידעתי שלפי חוק צריך לעשות. תודה רבה על התשובה

נשמע בעייתי

זה נשמע בעייתי מאוד והייתי ממליץ לך להתעייץ עם קו לעובד או כל גוף אחר שפועל למען זכויות העובדים

המשך לשאלתי

ידוע לי שלפי חוק לאחר חצי שנה של עבודה צריך לעשות לעובד קרן פנסייה, דבר שלא קיים אצלי, לא קרן פנסייה ולא ביטוח מנהלים. אני לא ידעתי שלפי חוק צריך לעשות. תודה רבה על התשובה

פיטורים לאחר חופשת לידה

1. המעבידה יכולה להחליט כי היא מוותרת על עבודתך בתק' ההודעה המוקדמת ומשלמת לך מה שנקרא "חלף הודעה מוקדמת,. במקרה זה אינך ממשיכה לצבור זכויות כגון וותק לצורך חישוב פיצויים, דמי הבראה וכולי 2. אם השלמת 12 חודשי עבודה ויותר, כולל תקופות חופשת הלידה - תהי זכאית לתשלום דמי הבראה כאשר החישוב הוא 5 ימים על השנה החולפת לפי 351 ש"ח לשנה, וכן 6/12 * כפול חודשי עבודתך (וותק מאז שהשלמת את אותם 12 חודשי עבודה) * 351 ש"ח עבור התקופה הנותרת 3. המעבידה לא יכולה לפטר אותך אם טרם חלפו 60 יום מתום חופשת הלידה החוקית והדגש כאן על המילה חוקית. יש לבחון מתי סיימת את החופשת הלידה שימי לב כי אם היית יוצאת לחופשה ללא תשלום, עפ"י החוק, שכן מעתה מוקנית לעובדת שהשלימה 12 חודשי עבודה ויותר זכאות לצאת לחופשה ללא תשלום לאחר לידה וזאת בלי הסכמת המעביד אלא בהתאם לחוק עצמו - היית יכולה לספור את אותם 60 יום ממועד שהסתיימה החופשה ללא תשלום החוקית (חל"ת), אך דווקא בגלל שיצא תלוש שכר ועושה רושם כי לא מדובר על חל"ת - סופרים מתום חופשת הלידה 4. בהחלט תהי זכאית להפרשות פנסיוניות רטרואקטיביות והכי חשוב שיהיה במזל טוב חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com * אין לראות באמור לעיל ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי *

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

ממליץ לקבל יעוץ מקצועי מעורך דין שמתמחה בטיפול בפיטורים לאחר חופשת לידה, יש חקים במדינה אי אפשר להתעם מהם

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר