סך ימי החופשה המגיעים לי

אני עובדת בחברה 7 שנים. במישרה חלקית 5 ימי עבודה. ובתלוש השכר כתוב תחילת עבודה - תאריך אשר התחלתי לעבוד . בסעיף -וותק כתוב תאריך המצהיר כי אני עובדת רק 5 שנים . בסעיף חשבון החופשה קיימת הצתברות ימי חופש שבתום שנה אני זכאית ל10 ימי חופש בלבד. האם רישום באופן זה מותר בחוק ? לכמה ימי חופש אני זכאית על פי מישרה וותק אשר לי ? אודה לתשובתך.

חישוב ימי חופשה לעובד במשרה חלקית

א. אין חשיבות למשרה החלקית שלך, שכן הדבר משליך רק לשווי יום חופשה. נניח מי שמשתכר 200 ש"ח ליום עבודה אינו זהה למי שמשתכר 80 ש"ח ליום עבודה ב. מספר ימי החופשה שאת זכאית לו בשנה נקבע לפי הוותק + מספר ימי העבודה שלך בשנה. בהנחה כי אחוזי משרתך לא משפיעים על מספר ימי עבודתך אלא רק על שעות עבודתך ובמידה ואת עובדת מעל 200 יום בשנה מלאה (1/1-31/12) הרי שאת זכאית לכל ימי החופשה שמגיעים לעובד משרה מלאה בעל וותק כשלך בגין שבוע עבודה מלא (6 ימים בשבוע) זכאי העובד לימי חופשה שנתיים כמפורט להלן: בעד כל אחת מ- 4 השנים הראשונות - 12 ימי חופשה בשנה בעד השנה החמישית - 14 ימי חופשה בשנה בעד השנה השישית - 16 ימי חופשה בשנה בעד השנה השביעית - 18 ימי חופשה בשנה בעד השנה השמינית - 19 ימי חופשה בשנה בעד השנה התשיעית - 20 ימי חופשה בשנה בעד השנה העשירית - 21 ימי חופשה בשנה בעד השנה האחת עשר - 22 ימי חופשה בשנה בעד השנה השתים עשרה - 23 ימי חופשה בשנה בעד השנה השלוש עשרה - 24 ימי חופשה בשנה בעד השנה הארבע עשרה ואילך - 24 ימי חופשה בשנה חשוב לציין, כי החוק קובע מספר גדול יותר של ימי חופשה אשר כוללים בתוכם גם ימי מנוחה וכי המפורט לעיל מתייחס לימי חופשה נטו. אין בחוק התייחסות לשבוע עבודה מקוצר (5 ימים בשבוע), אך מהפסיקה עולה כי עובד המועסק שבוע עבודה מקוצר זכאי לימי חופשה כמפורט להלן: בעד השנה הראשונה עד הרביעית - 10 ימי חופשה בשנה בעד השנה חמישית - 12 ימי חופשה בשנה בעד השנה השישית - 14 ימי חופשה בשנה בעד השנה השביעית - 15 ימי חופשה בשנה בעד השנה השמינית - 16 ימי חופשה בשנה בעד השנה התשיעית - 17 ימי חופשה בשנה בעד השנה העשירית - 18 ימי חופשה בשנה בעד השנה האחת עשר - 19 ימי חופשה בשנה בעד השנה השתים עשרה ואילך - 20 ימי חופשה בשנה חופשה נעימה חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com * אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי או תחליף לו *

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה