סכם העסקה זמנית

שלום לכולם לפני כחודש כתבתי כאן בפורום בגלל שאני מועסק ע"י גוף אשר שילם לי פחות משכר מינימום, עבור עבודה בשבת (150% משכר המינימום הקבוע בחוק). בעצתכם, פניתי להנהלת הארגון, וזו, דיי במהירות ביקשה לנסלח לי חוזה חדש החוזה הזה הוא א]ילו מעט מעליב, ולדעתי, שוב לא חוקי (מלבד השכר שעלה במעט, כלומר הוא מעל לשכר המינימום, אבל עדיין נמוך) **בסעיף הראשון של החוזה רשום את התפקיד, את השכר ועוד תוספת "מוסכם על שני הצדדים כי שכר השעה שלעיל מגלם בחובו תוספת עבור עבודה בשבתות וכן תעריף עבור שעות נוספות. סכום זה מגלם תנאים סוציאלים עפ"י הקבוע בחוק". ראשית, בגלל שאני עובד בכל שבת כ 4 שעות נוספות, אני סבור שהסעיף הזה הוא לא הוגן ועליו אני מתכוון להתעקש! שנית, האם החוק לגבי תנאים סוציאליים יכולים להיות מגולמים בשכר לשעה? או שחייבת להיות תוספת עבור תנאים אלה? שלישית, בהמשך כתוב בחוזה "הסכם זה מבטל כל הסכם קודם. העובד מצהיר כי אין ולא יהיו טענות בעבור תקופת ההעסקה הקודמת להסכם זה". האם זה חוקי מצדם? זה מרגיש לי סעיף מגביל ומאד מקבע אני ממש מתלבט אם לחתום על הסכם ז אני חושב שהוא לא ממש חוקי, ואשמח ליעוצכם תודה רבה (-: תומר

חוזה עבודה לא חוקי

א. מי שלא משלם שכר מינימום לעובדיו צריך לדעת כי הוא עובר על חוקי מגן ולכן ניתן לפנות למחלקת האכיפה של משרד התמ"ת המעביד עלול להתבע על ידי המדינה (כתב אישום - הליך פלילי) ב. צריכים לראות את חוזה העבודה על מנת לנסות לענותלך על שאלותך, כאשר הדבר אינו אפשרי במסגרת הפורום. מנגד, ברור שהחוק קובע כי לא ניתן לשלם לעובד על שעות נוסות גלובאליות, אם ניתן לעקוב אחרי שעות עבודתו וניתן לעשות רישום לכן, באופן עקרוני, נראה כי תוכל בבוא העת לתבוע את המעביד ג. אני בהחלט לא ממליצה לוותר על כל טענה שעומדת לך כלפי המעביד ברגע זה לפני שאתה יודע במה מדובר, האם באמת יש לך טענות כלפיו ובכמה כסף זה מסתכם. רק אחרי שתשקול באופן וודאי כי כדאי לך לעצום עיניים - תסכים לכלול סעיף כזה אגב, גם אם תחילט לתבוע את מקום עבודתך הנוכחי כעת, אסור להם על רקע זה לפטר אותך. יהיה להם שה לטעון כי אתה עובד לא טוב והפיטורים הם עניינייים כי עובדה שהם רק עתה הציעו לך חוזה עבודה חדש, מה שמלמד כי הם מרוצים לעבודתך ומעוניינים להמשיך להעסיק אותך. אולי שווה לנצל את המומנטום... חג שמח חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד www.hayalaw.com * אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי *

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה