בעיות בשכר למאבטחים

ברצוני לשאול מספר שאלות: 1. אני מאבטח מזה מספר שנים. בתחילת שנה זו עקב מכרז, התחלף המעסיק שלי במקום העבודה למעסיק אחר, אך נשארתי לעבוד באותו המקום. קיבלתי מהמעסיק הקודם את כל הפיצויים המגיעים לי, כנראה. אולם, בתלוש המשכורת אצל המעסיק החדש אני רואה כי הוותק התחיל מאפס, ולא הוותק שצברתי אצל המעסיק הקודם, ולכן הזכאות לימי הבראה וכל היוצא בזאת נפגעה. האם עלי לקבל את הוותק עד היום (3.5 שנים) או את הוותק החדש (10 חודשים). כמו כן, במקרה של פיטורים בשנה הראשונה, האם מגיע לי פיצוי על הוותק החדש שצברתי (כי את הישן כבר קיבלתי), או שעלי להמתין מעבר לשנה? 2. בדרך קבע, אני וחברי איננו מקבלים את כל הסכום של המילואים אותם אנחנו מבצעים בסוף החודש, כחלק מהשכר החודשי. האם יש דרך לגרום למעביד לבצע זאת (הוא יודע על כך וכבר התרענו), או שיש גורם כלשהו שניתן לפנות אליו בקשר לכך (ביטוח לאומי לא מסייעים). 3. עברתי מעיר למושב בית יהושע. בחוק רשום כי אני יכול להתפטר כדין מפוטר עקב מעבר מעיר ליישוב חקלאי.כיצד ניתן לברר את רשימת היישובים החקלאיים הקיימים במסגרת החוק והאם עלי לדעת עוד משהו לפני שאני מתפטר? 4. שעות שבת: כמאבטחים אנו מבצעים שעות שבת כדבר שבשגרה וחלקנו אף מבצעים רק שבתות, אולם שעות אלו לא נכנסות לתוך חישוב המשכורת. הדבר גורר ירידת ערך בפיצויים, בפנסיה, בערך יום חופשה וכו'. האם ניתן לעשות משהו בקשר לכך? אודה לתשובה. נעם

שומרים ומאבטחים

א. אם לא היו פודים את זכויותיך הרי שהיית זכאי לקבל את כל זכיותיך מהמעסיק החודש, אך מאחר והמעסיק הקודם שילם לך את זכויותיך - הוותק הנכון הוא 10 חודשים בלבד ב. מאחר ואין לך וותק של מעל 12 חודשים הרי שבכל מקרה לא תהיה זכאי לפיצויי פיטורים בנסיבות התפטרותך, אף שהיא נכונה מבחינת התקנות שמאפשרות להתפטר בדין מפוטר בעקבות העתקת מקום מגורים לישוב חקלאי ג. שעות השבת אמורים להכלל לצורך חישוב פהיצויים וכולי אבל רק השכר שהוא 100% מהשכר ולא התוספת בגין גמול מיוחד-שבת או שעות נוספות ד. הגדרות של ישוב חקלאי לפי התקנות הן: קיבוץ, מושב, או ישוב שמרבית תושביו הינם חקלאים. עליך לברר מול המושב בית יהושע את אופן הגדרתו + לקבל אישור מהמושב כי אתה מתגורר שם ולזכור כי בכל מקרה הזכאות קמה לאחר 6 חודשים שתתגורר שם נ.ב: סליחה על העיכוב במתן התשובה חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com * אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי או תחליף לו *

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה