דמי הבראה וחופשה שנתית לעובד עונתי

ערב טוב , עבדתי בפאב/בר שעובד רק בקיץ (כ-5 שנים), ועל כן נחשבתי עובדת עונתית. למעט שכר עבודה לא שילמו לי שום דבר נוסף. ניסיתי לחפש בחוק ובאינטרנט על מנת להבין כמה מגיע לי דמי הבראה ודמי חופשה שנתית. תוכלי לעזור לי איך אני מחשבת ? שאלה נוספת - האם ישנה ספרות מומלצת בדיני עבודה שמתאימה גם לעורכי דין מתחילים? תודה :)

מהן זכויותיו של עובד עונתי והאם הוא זכאי לקבל תשלום בגין ימי הבראה, חופשה שנתית וכולי

א. יש את הספרים של השופט גולדברג - הם מצויינים ונמצאים בספריות משפטיות ב. אני לא בטוחה עד כמה ניתן יהיה להוביל אותך לתשובה משפטית בה תהי זכאית לקבל דמי הבראה שכן לשם כך יש להשלים 12 חודשי עבודה וכו' יש לבחון את מס' חודשי עבודתך נטו לעומת תקופת המשך יחסי העבודה, מה נעשה בתקופה בה שהית בחל"ת - חופשה ללא תשלום ולפי זה להגיע למסקנה אם את זכאית לרכיב זה על פניו ובהסתמך על כך שעבדת מס' חודשי זעום בקיץ מתוך שנה מלאה, נראה כי התשובה שלילית ג. חישוב ימי חופשה הם לפי מס' ימי עבודתך בפועל כפול מס' ימי חופשה מלאים שמגיעים לעובד בעל וותק כמו שלך, באותה שנה חלקי 240 יום כי עבדת רק במהלך חלק מהשנה ולא בכולה. כך לגבי כל שנה ושנה מה שכן יש התיישנות לאחר 3 שנים ולכן נראה כי אבדו לך שנתיים... ד. תהי זכאית לדמי חג שחלו בתקופת העסקתך ונפלו על ימי עבודה קבוע וכן להוצאות נסיעה ככל שנדרשת לנסוע ממקום מגוריך למקום העבודה ה. שימי לב כי הגדרת עובד עונתי מוגדרת בס' 1 לחוק פיצויי פיטורים שקובע כי זכאותו של עובד עונתי לפיצויי פיטורים, קמה בתנאי שהעובד עבד שתי עונות בשתי שנים רצופות. "עונה" לעניין זה, שלושה חודשים רצופים בשנה, שבהם עבד לפחות 60 יום. לעניין אופן חישוב הפיצויים, יש להבחין בין עובד, שפוטר לאחר כל עונה, לבין עובד, שלא פוטר בסיום העונה בהצלחה חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד www.hayalaw.com * אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי או תחליף לו. כל העושה שימוש במידע זה - על אחריותו בלבד *

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה