שאלה בדבר ימי מחלה

בחודש פברואר הייתי חולה מספר ימים, ובתלוש השכר הבחנתי כי שולמו לי דמי מחלה עבור 1.5 ימים. כאשר שאלתי את המעביד לפשר העניין הוסבר לי שכל שנה קלנדרית מתאפסים ימי החופשה הצבורים, וכיוון שאנו נמצאים רק בתחילת השנה אזי צברתי על חודש ינואר 1.5 ימי מחלה כפי שקבוע בחוק. שאלתי היא: אם נכון הדבר, האם אני יכול לדרוש תשלום עבור ימי המחלה שלא ניצלתי בשנה שעברה או להמירם בימי חופשה או שכיוון שהתחילה שנה חדשה, אז הימים הללו "הלכו"?

צבירת מחלה

שלום רב, מצ"ב סעיף 4 לחוק על פי סעיף 4 לחוק, עובד צובר תקופת זכאות לדמי מחלה של יום וחצי לכל חודש עבודה מלא, ולא יותר מ-90 ימים, בניכוי התקופה שבעדה קיבל דמי מחלה. בחודש עבודה חלקי, שבו העובד עבד רק חלק מימי העבודה, יצבור ימי מחלה יחסיים. את החישוב לצבירת ימי מחלה לעובד יומי/שעתי יש לערוך בעבור כל חודש בנפרד, עד לתקופת מחלתו; על פי סעיף 4(ב) לחוק, יש לחלק את מספר ימי העבודה בפועל של העובד בחודש ב-25, ולהכפיל ב-1.5. בברכה משה בן מאיר, יועץ מס

בברכה

משה בן מאיר, יועץ מס

תודה על העזרה אבל...

האם לפי סעיף 4 לחוק או לפי סעיף אחר יש באפשרותי לפדות את ימי המחלה אשר צברתי בשנה שעברה ולהוסיף אותם למשכורת או להמיר אותם בימי חופשה? אין לי בשביל מה לצבור ימי מחלה רבים ואני מעדיף לתרגם אותם לכסף (במיוחד את אלו משנה שעברה)...

פדיון ימי מחלה

פדיון ימי מחלה נעשה רק כאשר אדם חולה והוא מציג למעבידו אישור בגין מחלה. התשלום נעשה עפ"י החוק כאשר היום הראשון הוא ללא תשלום וכו' לא ניתן להמיר את ימי המחלה בכסף בנוסף לשכר הרגיל. יש לציין כי אסור גם לפדות לעובד את ימי החופשה בכסף במהלך עבודתו אלא רק בסיום עבודתו אצל המעסיק. בברכה משה בן מאיר, יועץ מס

בברכה

משה בן מאיר, יועץ מס

צבירת ימי מחלה ופדיון ימי מחלה

א. אכן ניתן לצבור עד 90 ימי מחלה בסה"כ כאשר מעבר לזה הצבירה "מתמסמסת" ב. כל שנה מתחילים צבירה מחודשת, אבל אין זה אומר כי ימי המחלה מתאפסים. נניח אם בשנה הקומת היו לך 20 ימי מחלה עם עוברים לשנה הנוכחית, החדשה ג. בעקרון אין פדיון של ימי מחלה, וזה ניתן רק אם הזכאות מופיעה בחוזה כמו במקרה של עובדי מדינה ודומיהם חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

מה לגבי חופשת מחלה אחרי ניתוח שתלים בשיניים כמה ימים ניתן לקחת יש לזה הגדרה?

פפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפ

היי

כדי לבדוק זכאות לגבי חופשת מחלה אחרי ניתוח שתלים הייתי ממליץ לך מוטי לפנות לעורך דין לדיני עבודה בשם ישראל רווח בחור לעיניין במתמצא בזכויות עובדין ומעסיקים. צור קשר איתו דרך קישור זה בטוח שיוכל לעזור לך: עורך דין ונוטריון ישראל רווח

לעיתים צריכים תרגום מקצועי, חייבים לבחור חברה אמינה ומיומנת שהתרגום יהיה מתאים לשפה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר