שינוי תפקיד

שינוי תפקיד

שלום רב, אני רוצה להתייעץ איתך בעניין הבא: לפני שנתיים הגעתי למקום עבודה על תקן פקידה שעוסקת בתירגומים ע.א, הדפסות, מענה טלפוני אבל התפקיד שלי היה פקידותי בלבד. לאט עם הזמן העסק התפתח והתחילו לתת לי עבודות שונות שבחלקן לא עסקתי מעולם..והעלו לי משכורת לאחר שנה. במשך השנה השניה התווספו לי עבודות נוספות שלא מתחומי וכבר הפכתי למנהלת משרד + אחראית איכות ועוד.. כל זאת מבלי להעלות לי במשכורת למרות בקשתי. שלה נעניתי שאם אוסיף שעתיים עבודה ביום אז יוסיפו לי חצי שקל לשעה ברוטו. ואם לא אוסיף את השעות ואשאר בשעות כעת. (7 שעות ביום) לא יהיה שינוי במשכורתי. האם זה לגיטימי? אני יכולה לסרב לתפקידים הללו מבלי להתפטר? מה הדין במצב כזה? אני מודה לך מראש על ההתיחסות!

שינו בתפקיד - האם מדובר על הרעה מוחשית בתנאים ואני זכאית להתפטר בדין מפוטרת ?

א. ככל שאינך משתכרת מתחת לשכר המינימום פר שעה, יהיה קשה לומר כי אינך מקבלת שכר ראוי עבור עבודתך שכן היתה הסכמה על דרך התנהגות לתפקידים ש"גדלת, לתוכם ב. צריכים לבחון את שכרך הכולל לעומת התפקידים ג. בעקרון וככל שאין הבדל מהותי, שניתן לראות אותו בעיניים אובייקטיביות, ביחס לתפקיד יהיה קשה לטעון הרעה מוחשית בתנאים.מצד שני ואם הבנתי נכון, את מתבקשת כעת לבצע את תפקידך, לעבוד עוד שעתיים תוך תוספת של מספר שקלים בלבד - זה כבר עניין אחר ויש אפשרות (אולי) לסרב לזה מאחר ומדובר על עניין שאינו שחור או לבן, אני בהחלט מציעה לך שלא להסתמך על מענה כזה או אחר בפורום אלא לפנות לייעוץ משפטי מול עו"ד נ.ב: בכל מקרה נסי לפתור את הבעיה מול המעביד תוך שאת מסבירה לו כי אומנם למדת מהעבודה הרבה אך גם מצבך השתנה, יוקר המחייה וכולי ולכן את מבקשת תגמול הולם. אין מה להתבייש לעשות מו"מ על השכר, גם במצב המשק כיום - זה לגיטימי בייחוד אם מקום העבודה הוא זה שרוצה "לשנות את הכללים" חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה