אישור לעבודה נוספת בשעות הערב

שלום רב אני עובד בבוקר במוסד חינוכי כשכיר, בתחום מכניקה עדינה. בערב לעיתים אני עוסק בשירותי מוסיקה. במקום עבודתי בבוקר קיים תקנון שאומר כי אני רוצה לעבוד עבודה נוספת בשכר מחוץ למוסד אני חייב אישור מטעם המוסד על כך. בעבר אישרו לי השנה מערימים קשיים מסיבות שאינן קשורות למקום, לטובין, או לשעות העבודה ואין עבודתי בבוקר נפגעת ואיני מחסיר ממנה.שאלותי:האם תעמוד למעסיק שאלת חוקיות התקנון בעת בחינתה בבית הדין? על יסוד חוק חופש העיסוק או חופש צנעת הפרט אם בכלל המעסיק יכול לקבוע את מעשיי התנהלותי בשעות הערב שאין אני עומד לרשותו ואינו משלם לי עליהן? ואם אכן יקבע המעביד כי חרגתי וינקוט סנקציות כנגדי האם אני יכול לבטלן בבית הדין? (יש במקום העבודה ועד) תודה הרצל

עבודה נוספת בשעות הערב - דורשת את הסכמת המעביד או לא ?

חוק חופש העיסוק קובע כי למעביד מותר להגביל את חירותו של העובד לעסוק בכל העולה על רוחו,כאשר יש אינטרס לגיטימי נגדי של המעביד. נניח מדובר על סוד מסחרי, פגיעה במעביד ובזכות קניינו תוךהפרת תום לב וכולי לא כל הגבלה של חופש העיסוק תתקבל.יחד עם זאת וככל שהמעביד מתגמל את העובד בגין ההגבלה של חופש העיסוק - בתי הדין ייטו לקבל את הסכמת הצדדים להגבלה, שכן נעשתה בכתב +ובתמורה נ.ב: רוב ההגבלות חלים על מקצועות שבהם יוצרים (משהו "פורה") או תפקידי בכירים חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

תודה רבה על תשובתך

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום: