האם זה נחשב הרעת תנאים?

בחברה בה אני עובד חתמתי חוזה ל4-5 משמרות בשבוע(משמרות לסטודנט) מהר מאוד הבנתי שאני לא עומד בזה ולכן בתום שנת התחייבות לחברה חיפשתי ועבודה אחרת ומיד שמצאתי הגשתי פיטורים. כאשר הסברתי את הסיבה לפיטורים שלי החברה הלכה לקראתי והחליטה לתת לי כשלוש משמרות בשבוע. כיום אני עובד בחברה כשנתיים והחליפו לי מנהל והוא הפסיק לי את ההטבה ולכן אני נאלץ לעזוב את העבודה. רציתי לדעת אם זה נחשב הרעת תנאים?

האם ההטבה הוכנסה להסכם העבודה בכתב?

ההטבה לא נכנסה להסכם העבודה בכתב אבל כובדה במשך שנה מלאה...

לא. ההטבה ניתנה בע"פ לי ולמספר עובדים שהינם גם סטודנטים. אע"פ שהטבה ניתנה בע"פ היא כובדה במשך שנה מלאה עד לביטולה ע"י המנהל החדש. הביטול גם הוא נעשה בע"פ.

המעביד שינה את מספר המשמרות שלי - מה זה אומר

א. התשובה אינה חד משמעית ב. מצד אחד ישנה התחייבות בכתב למספר משמרות, אך מאידך ניתן לראות כי בפועל הסכימוכ י תבצע פחות משמרות ממה שהתחייבת ולכן תוכל לעלות טענה של הסכמה בע"פ ועל דרך של התנהגות ג. תוכל לנסות ולטעון כי המעביד שרוצה לשנות כעת את מספר משמרותיך הוא זה שמשנה את "כללי המשחק" וכי אינך מסכים לכך ד. מאחר ואין בפני את החוזה קשה לי לומר איזה מהטענות יותר כבדות משקל כמובן שאם יש התחייבות מצידך למספר משמרות אך המעביד אינו מחוייב לתת לך את אותן המשמרות ויש אחרים שגם מקבלים מספר משמרות נמוך ממה שהתחייבו בפועל - ניתן לנסות ולעלות טענות נוספות שורה תחתונה, המקרה שלך אינו שחור או לבן ובהחלט מחייב בדיקה מעמיקה של החוזה והנסיבות ולכן אל הייתי ממהרת לטעון להרעה מוחשית בתנאים . . . נ.ב: מתנצלת מראש על העיכוב בתשובה חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה