חופשה בגין לידה

שלום , אני עובד בתחום התוכנה ויש לי 2 שאלות: 1. קראתי את המאמר 'אין חובה לשלם לעובד שנעדר מעבודתו בעקבות אירוע שמחה אישי' של עו"ד הילה פורת ולא הבנתי אם ימי החופשה בגין הולדת בן/בת(1 יום) צריכים לרדת מזכאותי לחופשה או שיום חופשה הוא "חופשה מיוחדת" שלא מנוכה מזכאותי לחופשה שנתית. בנוסף, במאמר מצויין צו הרחבה לענפים מסויימים וביניהם ענף התוכנה, האם כל בית תוכנה כפוף לצו ההרחבה במאמר זה? 2. השאלה השניה היא בעקבות המאמר 'דמי מחלה – העדרות עקב הריון ולידה של בת זוג'. אני כפוף לחוזה בו משלמים לי על ימי מחלה בכפוף לחוק. האם בגין נוכחות בלידה אני זכאי לתשלום מלא החל מרגע הופעת הצירים ועד 24 שעות לאחר הלידה או שזה בהתאם לחוק, ז"א שעל היום הראשון אני לא יקבל ועל היום השני והשלישי אני יקבל 37.5% וכיוון שלידה לוקחת בד"כ שעות ספורות המשמעות היא שאני לא יקבל כלל שכר עבור הנוכחות בלידה כמוסבר במאמר. משמעות 2 השאלות לעיל היא שאני זכאי לקצת יותר מ-2 ימי העדרות בתשלום עקב לידה. מקווה לתשובה מהירה, תודה מראש,

העדרות בגין לידת ילד / ימי שמחה

א. אני לא מתייחסת למאמרים שציינת כי אינני מעניקה פרשנות משפטית או אחרת להסכמים או מאמרים של עו"ד אחר. היית צריך לפנות לפורום שמתנהל שם כדי לקבל פרשנות מה שכן אני אעניק לך את הפרשנות של החוק לעניינים אלה: ב. עובד יהיה זכאי לתשלום עפ"י חוק דמי מחלה בגין העדרות שלו לצורך ליווי בת הזוג לחדר לידה ובכפוף למה שציינת. חוק ימי מחלה אכן לא מזכה את העובד בתשלום בגין יום המחלה הראשון קרי בהנחה שיש לך ימי מחלה צבורים - שהותך בבית חולים, חדר לידה לא מתוגמל יחד עם זאת יש גישה שגורסת כי העדרות של 24 שעות לעובד שרגיל להיות מועסק 8 שעות ביום, זכאי יהיה לקבל תשלום חלקי כי העדרותו משולה למספר ימי מחלה...ואז התשלום יהיה בהתאם לחוק שים לב כי החוק מקנה לך אפשרות לצאת "לחופשה" ביום הלידה מבלי לקלב אישור של המעביד, וזאת מכח החוק. דווקא את עניין התשלום וככל שהדבר היה תלוי בי - הייתי משנה ג. עובד אינו זכאי עפ"י החוק לתשלום בגין יום נישואיו, ברית/ה, לידה וכו' וככל שעובד רוצה יום חופש במועד זה, בתשלום, יהיה עליו לבקש אישור מהמעביד ולזקוף זאת על חשבון ימי החופשה שצבר רק אם חל עליך הסכם קיבוצי או צו הרחבה שמעניק לך זכויות יתר בעניין זה - תהיה זכאי לקבל תשלום עבור ימים אלה חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

חופשת של הגבר בלידת אישתו

רציתי להבין לפי הסברה הראשונה אני לא זכאי לתשלום ולפי הסברה השנייה חלקית זה יוצא שכל מעסיק יפרש את זה לפי ראות עיניו ואיך שהכי משתלם לו ובמקרה שאני מקבל תשלום חלקי את התשלום אני מקבל מהמעסיק או מביטוח לאומי והאם יש טופס שצריך למלא?

אין סברות. החוק מאוד ברור - "יום הלידה" בתשלום ואילו ימי שמחה כלשהם ללא תשלום

ברור כי אם חל עליך הסכם עבודה אישי או קיבוצי שמקנה לך זכויות טובות יותר - הזכויות המטיבות חלות אשוב ואדגיש את העקרון שחל על מרבית העובדים במשק - בן זוג זכאי לתשלום בגין היעדרותו מעבודה מהופעת הצירים ועד 24 מתום הלידה. העדרות כזו היא על חשבון ימי המחלה לגבי ימי שמחה, לרבות ברית/ה, חתונה וכו' - אין זכאות לימי חופשה בתשלום חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

חופשה נופש הבראה אחריי לידה, 

אתר האינטרנט המתקדם בעולם להשוואת מלונות, תוכלו להשוות בין כל האתרים המובילים בעולם, למצוא את המלונות הזולים ביותר ולחסוך זמן וכסף בדרך לחופשה הבאה שלכם.

https://goo.gl/OHcdtc

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר