פדיון ימי חופשה במסגרת פיטורי של המעביד ן

ברשותי 66 ימי חופשה שנצברו בעבר לזכותי מאושרים וחתומים על ידי מנכ"ל החברה. לפני כחודשיים פוטרתי ממקום העבודה בחוזה העבודה שלי כתוב : 1. במקרה של הפסקת עבודה -ההודעה מוקדמת של חודשיים. 2. והיה כי יוחלט על הפסקת עבודתך בפועל בעת תקופת ההודעה המוקדמת ויעמדו לרשותי יותר מ – 14 ימי חופשה ינוצלו ימי החופשה אלו על ידי בתקופת ההודעה המוקדמת. שאלתי: המעסיק נותן לי את החודשיים ימים , בנוסף את שאר ימי החופשה רוצים לשלם לי כימי פדיון חופשה, כלומר: חודשיים לדוגמא זה 44 ימי עבודה, כל השאר (66-44) הווה אומר 22 יום - פדיון חופשה. אני טוען שמגיעים לי את כל ימי החופשה חוץ מ – 14 ימים עליהם ניתן לשלם ימי חופשה. המשמעות באם ישלמו לי את פדיון ימי חופשה – הפסד של כל התנאים הנלווים , קרן פיצויים, קרן השתלמות רכב ועוד . שאלה שניה: האם - פס"ד הרבל-לייף בו קבע השופט אדלר קבע כי אסורה חפיפה בין תקופת ההודעה המוקדמת לבין ימי חופשה שלא נוצלו. בתקופת ההודעה המוקדמת לא ניתן לכפות על עובד לנצל את ימי החופשה שלו. קביל גם לגבי ?? אשמח לקבל את חוות דעתך בנושא. בברכה

האם מותר לחפוף בין הודעה מוקדמת לימי חופשה שנתית

בפסק דין דגלדשטיין ויקטור נ' קרדיוס בע"מ נקבע כי אם מדובר על תקופה הודעה מוקדמת מוארכת שנקבעה בחוזה בין המעביד לעובד אסור לדרוש מהעובד לצאת לחופשה מאולצת תוך כדי חפיפה - על חשבון ימי החופשה שנצברו לזכותו מדובר על פסק דין של האזורי ולא הארצי, אך הוא מהווה הרחבה של פסק דין ארצי שניתן בעניין אורי ארבל יחד עם זאת חשוב לציין כי במקרים הנ"ל דובר על מעביד שפיטר את עובדו לאלתר, כלומר העובד לא מחוייב להתייצב לעבודה בתקופת ההודעה המוקדמת ולכן המעביד לא יכול לכפות עליו חופשה, שכן העובד מבחינה משפטית כבר לא עובד של המעביד. המעביד רק צריך לפדות את זכויותיו המקרה שלך שונה, מה גם שיש הסכמה מפורשת בהסכם שלך כי תסכים לצאת לחופשה שחפיפה לתקופת הודעה מוקדמת ולכן בהחלט יתכן והפסיקה לגביך תהיה שונה. צריכים לבחון את כל ההסכם במלואו ולחפש פסיקה מתאימה ולשם כך תעשה חיפוש ברשת או תפנה לייעוץ משפטי אני כבר חרגתי ממה שנהוג בפורום (מתן מידע כללי...) חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה