עזרה בבקשה

עזרה בבקשה

שלום רב, לפני חודש פוטרתי מעבודה בעירייה מסויימת, זאת לאחר חצי שנה של עבודה שם, עכשיו ברצוני לדעת מה הדברים אותם אני יכול לדרוש ע"פ חוק, אין לי מושג מה מגיע לי ! אני רוצה לשאול האם אני יכול לבוא בדרישה לתשלום ימי חופשה, ימי מחלה, דמי הבראה? כמובן שהם לא יזוזו אם אני לא אפעל , כבר עשיתי להם טלפונים והם לא חוזרים , הבנתי שהכי טוב לשלוח להם מכתב בדואר רשום . אנא תפרטו ככל האפשר תודה.

עובד רשות מקומית שפוטר לאחר 1/2 שנת עבודה - למה הוא זכאי

א. כל עובד זכאי לפדיון ימי חופשה שנצברו לזכותו והוא טרם ניצל וכן הודעה מוקדמת. מאחר ולא השלמת שנה עבודה לא תהיה זכאי לדמי הבראה או פיצויי פיטורים ב. יתכן ותהיה זכאי גם לרכיבים נוספים וזאת בהתאם להסכם שחל עליך. אם היית עובד בחוזה אישי זה אחרת לעומת עובד עירייה שאז המעביד מחוייב לעשות לך פנסיה במקום העבודה. יש לבדוק תוך כמה זמן קמה החובה הנ"ל וכולי בקיצור ומאחר ולא מדובר על ייעוץ משפטי אלא מתן מידע כללי יש לדרוש את 2 הרכיבים המצויינים בסעיף א' ולגבי היתר - תברר חיה לזר נוטקין, עו"ד www.hayalaw.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

המשך

שלום רב, אז רציתי לשאול בהמשך לפנייה הקודמת, כמה ימי הודעה מוקדמת אני זכאי לקבל (כאמור עבדתי חצי שנה) ? וכן איך אני מחשב את ימי החופשה? על פי איזו נוסחה? תודה

חחישוב ימי חופשה והודעה מוקדמת

אני שוב חוזרת על כך שצריכים לבחון אם חל עליך חוקת העבודה או הסכם עבודה אישי או מה בדיוק כי יתכן ותהיה זכאי לזכויות טובות יותר מאשר מה שהחלוק מקנה בכל מקרה הנה החישוב עפ"י החוק הישב: א. הודעה מוקדמת - יש אבחנה בין עובד יומי לבין עובד חודשי שמועסק כל החודש עובד חודשי במהלך שנת עבודתו הראשונה - במהלך 6 החודשים הראשונים - יום לכל חודש עבודה. בחודש השביעי ואילך - יומיים וחצי לכל חודש עבודה ולאחר שנת עבודה אחת - יהיה זכאי להודעה מוקדמת לפני פיטורים של חודש עובד יומי / שעתי (בשכר) - (1) במהלך שנת עבודתו הראשונה - יום לכל חודש עבודה. (2) במהלך שנת עבודתו השניה - שבועיים (14 יום) בגין השנה הקודמת, הראשונה, בתוספת יום אחד עבור כל חודשיים עבודה בשנה הנוכחית (השניה). (3) במהלך שנת עבודתו השלישית - 21 יום בגין השנתיים הקודמות, בתוספת יום אחד עבור כל חודשיים עבודה בשנה הנוכחית (השלישית). (4) לאחר שנת עבודתו השלישית ואילך - חודש ב. ימי חופשה - אם אתה עובד משרה מלאה 6 ימים בשבוע תהיה זכאי לקבל יום חופשה בגין כל חודש עבודה. אם אתה מועסק 5 ימים בשבוע תהיה זכאי לקבל 0.833 ימי חופשה בגין כל חודש עבודה אם אתה עובד יומי ולא במשרה מלאה אזי יש לחשב את מס' ימי העבודה שלך בפועל באותה שנה כפול 12 יום חלקי 240. הנ"ל יהיה מספר ימי החופשה שתהיה זכאי לקבל חיה לזר נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה