הרעת תנאי עבודה

אני עובדת באותו מקום עבודה כ-5 שנים, מאז שהתחלתי לעבוד סגרתי עם הבוסית שלי שאני מקבלת את המשכורת שלי בנטו, כלומר כל המיסים כבר כלולים בפנים, והסכום שניקבע הוא הסופי, הוא זה שנכנס לבנק. כשהתחלתי לעבודת הייתי גרושה חד הורית. לפני כ- 3 חודשים התחתנתי. ובמשכורת האחרונה שלי המנהלת באה ואמרה לי שמאחר והסטטוס שלי השתנה, יורד לי יותר מס הכנסה, היא לא יכולה לקחת את זה על עצמה ולכן היא מורידה לי את זה מסכום הנטו. קיבלתי תלוש משכורת של פחות 1000 ש"ח, הורדו לי 500 ש"ח כפול 2 רטרואקטיבים לחודש הקודם מטענה שהרואה חשבון לא שם לב לשינויי שחל בתחילת השנה. האם זה חוקי?, אמרתי לה שזה לא מקובל עלי, וכי אלו הרעת תנאים, שהסכום שסגרתי איתה כשהתחלתי לעבוד הינו נטו, ללא הסתכלות על הסטטוס שלי. האם אני צודקת וזה אכן הרעת תנאים? האם אני יכולה לחייב אותה לקחת על עצמה את מס ההכנסה כמו שהיה עד היום, כמו שביטוח לאומי וכל מס אחר היא משלמת וכלול כבר בפנים? האם במידה וזהו הרעת תנאים אני יכולה לדרוש ממנה פיצויים על כך? אשמח למידע זה כדי שאדע כיצד לפעול תודה מראש שרון

שכר נטו

א. אני מאוד לא ממליצה לסגור על שכר נטו בדיוק בגלל מה שאת מתארת. פעם זה נקודת זכות של חד הורית ופעם אחרת זה בשל סיום לימודים אקדמאים וכו' ב. בכל מקרה קיזוז עבור חודשים קודמים צריך להיעשות רק אם מדובר על מהשו שאירע בסמוך וכל עוד סכום הקיזוז לא עולה על 1/3 משכרך החודשי ג. ממה שאני מבינה גם הברוטו שלך לא השתנה אלא ניכו לך יותר שכר בגלל אובדן נקודת הזיכוי ואם כך הם פני הדברים אולי יהיה קשה להוכיח את ההרעה בתנאים. מנגד אם יש הסכם בכתב דרך אחרת להוכיח כי הסיכום היה על בסיס נטו יתכן והנ"ל ייחשב להרעת תנאים. צריכים לבדוק את הנ"ל בראי הפסיקה ד. אני מציעה כי תפני למס הכנסה ותבררי אם המעביד דיווח כי השכר שלך משולם על בסיס נטו, אם כן הרי שאת צודקת ואין סיבה כי אובדן נקודת הזיכוי תפול עליך חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה