פיצויי פיטורין מתארכים

עבדתי במשך 7.5 שנים כמטפלת בשלשה ילדים כשהילד הקטן טופל על ידי מגיל חודש עד 5 כשהוא סובל מנכות קשה, העבודה היתה כרוכה בשעות שונות וימי אישפוז לצידו של הילד, לפני כשנתיים המעסיקה החליטה שאינה זקוקה לשרותיי והציעה לי לעסוק במשרה פחותה בשכר של 1000 ש"ח לחודש במקום 5.500 שהיתה משכורתי מזה 5 שנים אחרונות. לאור התנגדותי קיבלתי מכתב פיטורין , שלאחריו היגעו עימותים. המעסיקה שילמה לי את פיצויי הפיטורין שלי בעבור 3 שנים ראשונות לבקשתי באותן שנים, נותרו לה לשלם לי 4.5 שנים והיא מסרבת שלם לי אותם בטענה שהיא כבר שילמה, תבעתי אותה בבית הדין לעבודה בתל אביב על ידי עו"ד שלצערי רימה אותי במשך שנה..עד היום חלפו שנתיים ועדיין לא היה דיון ראשוני בשל מה שעשה לי אותו עו"ד ..שאלתי היא האם בדיון הקרוב שנקבע לחודש נובמבר אקבל את פסק הדין?? ומה במקרה של עימותים איתה לגביי ההוכחה על אי תשלום פיצויים בעבור 4.5 שנים אחרונות..שכן יש לה רק אישורים שהחתימה אותי לגביי 3 שנים ראשונות.. מה הסיכויים שלי לדעתך ומה עצתך בנידון. בברכה ובתודה רלי.

התארכות הדיון עקב "רשלנות" של עו"ד

א. אני מצטערת לשמוע כי חלפה שנה מאז הגשת התביעה ועד הדיון הראשון, מנגד לא תמיד זה שאשמתו של עוה"ד. לעיתים בתי הדין דוחים את הדיונים מיוזמתם ומאחר ואינני יודעת מה היה במקרה שלך, לא אומר רע על קולגה למקצוע... ב. הדיון הראשון הוא דיון מסוג מסויים. בדר"כ מדובר על גישור או ניסיון לפשרה. עליך לברר עם עוה"ד שלך על איזה סוג של דיון מדובר ולבקש ממנו להכין אותך לדיון, במידת הצורך אני לא מתארת לעצמי שמודבר על דיון הוכחות... ג. רק אם הנתבע לא יגיע או שהוא לא הגיש כתב הגנה במועד, תוכלי לבקש מבית הדין לפסוק לך הוצאות ו/או לדרוש לקבל פסק דין כנגדו. בכל מקרה חאר- תצטרכי להכויח את טענתך בדבר "ההפרש" הכספי אותו את מתארת נ.ב: אני בהחלט ממליצה לשוחח עם עוה"ד שלך ולברר איתו לאן פניכם, מה סיכויי ההצלחה שלך בתיק (להערכתו. הוא כמובן לא יכול להבטיח לך כלום, אלא בהתבסס על הכירותו את התיק ואת כתב ההגנה מצד הנתבע) נ.ב נוסף: תמיד כדאי לגשת לעו"ד שהמליצו לך עליו מבחינת "מוסר עבודה" גם אם הוא יקר יותר נ.ב אחרון: מצטערת מראש על העיכוב בתשובה, פשוט הפגרה של בתי המשפט הסתיימה ונוצר לי עומס במשרד... חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

תודה על תשובת אבל....

אכן היא הגישה כתב הגנה באיחור של חצי שנה בהסכמת השופטת...יש לי את כל המסמכים הנחוצים להוכיח טענותיי, ועליי לציין ולהוסיף כי נישלחה אליי הצעה לגישור שעו"ד שמייצג אותי כעת טען שאיני חייבת להסכים ואכן לא הסכמתי. האם לאור כל הממצאים שכתבתי עדיין תיסחב התביעה הזאת לאורך זמן??? ומה במקרה של הלנת פיצויי פיטורין.??? והכי חשוב האם תינתן למעסיקה שלי אופציה לשלם לי בתשלומים את פסק הדין או שהיא מחוייבת לשלם תוך פרק זמן מסויים?? תודה רבה לך על הייעוץ והעזרה . סוף שבוע ניפלא.

שאלות לגבי הדיון

א. ברמת העקרון, אם לא תסכימו על פשרה הרי שבית הדין יקצוב את סכום הפיצויים בלתשלום תוך X ימים, וזאת בהנחה כי אכן תזכי ב. אם טרם חלפה ההתישנות לגבי הלנת פ.פיטורים, הרי שהשופט/ת יחליטו לעניין זה ואין זה חובה כי יפסקו לטובתך רכיב זה. במאמר מוסגר אוסיף, כי לעיתים, אף אם טרם חלפה תק' ההתישנות, השופטים לא נוהגים לפסוק רכיב זה אלא מסתפקים בריבית והצמדה ג. לאור העובדה כי הינך מיוצגת, זה יהיה לא אתי מצידי להמציך ולענות לשאלותך, שכן עוה"ד שלך הוא זה/זאת שצריכים לענות עליהם...לפי כללי האתיקה של לשכת עוה"ד - אסור "לטפל" בתיק שנמצא בטיפולו של אחר. אז אומנם מענה זה אינו עולה לכדי ייעוץ משפטי, אבל בכ"ז זה נראה לי לא לעניין מצטערת והמשך שבוע טוב, חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה