האם אני חייבת להגיד?

אני כרגע מחפשת עבודה ואני בהריון בתחילת חודש שלישי האם אני חייבת להגיד למעסיק פוטנציאלי שאני בהריון?

תשובה לאשה בהריון

אשה בהריון מחויבת להודיע על כך למעביד בחודש החמישי להריונה (סע' 10(א) לחוק עבודת נשים) למעביד אסור לפטר עובדת בהריון ללא אישור מהממונה - אם האשה עובדת אצלו 6 חדשים לפחות (סע' 9 לחוק עבודת נשים) במקרה שלך - את אמנם לא חייבת להודיע בראיון העבודה כי את בהריון, אך מצד שני כאשר המעסיק יגלה זאת הוותק שלך יהיה פחות מ-6 חדשים וניתן יהא לפטר אותך... כעקרון אסור למעסיק להפלות אשה בהריון ולא לקבלה לעבודה אך בפועל הסיבה לאי קבלתך יכולה להיות אחרת (כל סיבה). מקווה שעזרתי..

העסקת נשים בהריון

החוק קובע כי אסור למעביד להפלות בין עובדיו ובין דורשי עבודה, כך שבעקרון אם המעביד לא יהיה מעוניין להעסיק אותך כי את הריון הוא עובר על החוק אבל את בטח חושבת כמוני, שעדיף שלא לסמוך על המעביד שלא יהיה בעל "דיעה קדומה" בעניין ההריון לפיכך אני ממליצה לך שלא לספר מאומה, בייחוד אם לא רואים. החובה לדווח כי את בהריון חלה החל מהחודש החמישי, אז תחכי שתתקבלי לעבודה ואז תספרי ושיהיה המון בהצלחה חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

תשובה לאשה בהריון

אשה בהריון מחויבת להודיע על כך למעביד בחודש החמישי להריונה (סע' 10(א) לחוק עבודת נשים) למעביד אסור לפטר עובדת בהריון ללא אישור מהממונה - אם האשה עובדת אצלו 6 חדשים לפחות (סע' 9 לחוק עבודת נשים) במקרה שלך - את אמנם לא חייבת להודיע בראיון העבודה כי את בהריון, אך מצד שני כאשר המעסיק יגלה זאת הוותק שלך יהיה פחות מ-6 חדשים וניתן יהא לפטר אותך... כעקרון אסור למעסיק להפלות אשה בהריון ולא לקבלה לעבודה אך בפועל הסיבה לאי קבלתך יכולה להיות אחרת (כל סיבה). מקווה שעזרתי..

עו"ד חיה נוטקין-נתת לה עצת אחיתופל.....את מוזמנת לקרוא את תשובתי

תקרא את החוק , שוב

חל איסור לפטר עובדת בהריון, בין היא עובדת למעלה ב- 6 חודשים או פחות ה-ש-ו-נ-י היחיד בין אם העובדת עבדה 6 חודשים אצל אותו מעסיק או לא תקפה רק לעניין הפרודצורה של הפיטורים מעל 6 חודשים -> צריך אישור מהממונה פחות מ-6 חודשים -> במידה והעובדת פוטרה היא יכולה לתבוע את מעבידה ואז חובת ההוכחה היא עליה (חובת הוכחה כי הפיטורים נבעו מסיבה אחרת שאינה ההריון). שורה תחתונה, בית דין נוטה לטובת הנשים שבהריון ובכל מקרה יש תוספת לפי חוק הזדמנויות שוות בעבודה ולפיו - אשה שעבדה פחות מ-6 חודשים אסור לפטרה בשל ההריון אם במקום העבודה יש 6 עובדים ומעלה לאור כל האמור לעיל לא מדובר בעצת אחיתופל חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

תחומי עיסוק:

עו"ד חיה נוטקין-נתת לה עצת אחיתופל.....את מוזמנת לקרוא את תשובתי

מפנה אותך לתשובתי המנומקת לעיל (מהיום 13.9.05)

תחומי עיסוק:

תקרא את החוק , שוב

חל איסור לפטר עובדת בהריון, בין היא עובדת למעלה ב- 6 חודשים או פחות ה-ש-ו-נ-י היחיד בין אם העובדת עבדה 6 חודשים אצל אותו מעסיק או לא תקפה רק לעניין הפרודצורה של הפיטורים מעל 6 חודשים -> צריך אישור מהממונה פחות מ-6 חודשים -> במידה והעובדת פוטרה היא יכולה לתבוע את מעבידה ואז חובת ההוכחה היא עליה (חובת הוכחה כי הפיטורים נבעו מסיבה אחרת שאינה ההריון). שורה תחתונה, בית דין נוטה לטובת הנשים שבהריון ובכל מקרה יש תוספת לפי חוק הזדמנויות שוות בעבודה ולפיו - אשה שעבדה פחות מ-6 חודשים אסור לפטרה בשל ההריון אם במקום העבודה יש 6 עובדים ומעלה לאור כל האמור לעיל לא מדובר בעצת אחיתופל חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

צר לי אך את טועה...

ראשית, ניתן לפטר אשה בהריון! באם היא עובדת במקום העבודה 6 חדשים לפחות יחול סע' 9(א) לחוק עבודת נשים תשי"ד ויש לקבל אישור מהממונה על עבודת נשים, אם היא עובדת פחות מ-6 חדשים אין צורך באישור כאמור! החוק מדבר על מהות ולא על פרוצדורה מצד שני - אם יהא בידה של האשה להוכיח אפליה בקבלתה לעבודה היא תוכל לתבוע מכח חוק שוויון הזדמנויות בעבודה התשמ" 1988 (מה שאת מכנה חוק הזדמנויות שוות). מעבר לכך (מנסיון) אין כל קושי לקבל את האישור מהממונה כאשר מדובר על צמצומים או חוסר התאמה לתפקיד וכו'..(העיקר שהסיבה לפיטורין לא תהיה ההריון) בכל מצב - לא הייתי ממליץ לאף אחת לשקר (אם שואלים אותה) או להעלים פרט חשוב כזה - שהרי זה ייראה כחוסר תום לב וחוסר יושר - ולעניות דעתי זו סיבה מספיק טובה לפיטורין הן כשהאשה עובדת פחות מ- 6 חדשים והן אם היא עובדת יותר ( לא יעלה על הדעת שיחייבו מעסיק להעסיק מישהי שאינה אמינה בעניו ואינה ישרה), המעסיק יוכל לטעון כי היה מקבל אותה לעבודה לו היתה מספרת ולא מסתירה את עובדת ההריון- אך חוסר האמינות יוצרת בעיה של אמון שלא מאפשרת לו להמשיך ולהעסיקה. בברכה ישראל שוורץ, עו"ד (לא התכוונתי להעליב עם "עצת אחיתופל")

צר לי עו"ד ישראל

אבל אתה צריך להתעדכן קצת בפסיקה האחרונה שקובעת כי אף אם עובדת פוטרה מעבודתה בעת הריונה והיא עובדת פחות מ-6 חודשים - > יפסקו לה פיצויים (כך לפחות נהגו בתיקים שהיו בטיפולי!) ראה לינק: ובכל מקרה, הצעתי היתה לא היה לשקר, אלא לא לומר את כל האמת, קרי לא לגלות את כל הקלפים

תחומי עיסוק:

האם אני חייבת להגיד?

אני כרגע מחפשת עבודה ואני בהריון בתחילת חודש שלישי האם אני חייבת להגיד למעסיק פוטנציאלי שאני בהריון?

לעו"ד ישראל שוורץ המכונה ישראל ישראל

אני מפנה אותך ללינק הבא על מנת שתתעדכן בפסיקה האחרונה ותראה כי אף אם עובדת בהריון עבדה פחות מ-6 חודשים במקום העבודה, עדיין חל איסור לפטרה וביפטורים כאלו יזכו אותה, במרבית המקרים, בפיצויים (כך לפחות נהגו בתיקים שהיו בטיפולי!) ראה לינק: ובכל מקרה, הצעתי לבחורה לא לומר בראיון העבודה שהיא בהריון קרי לא לגלות את כל הקלפים, כשבשום אופן לא הצעתי לה לשקר (כלומר אם המראיין היה שואל אותה "האם את בהריון" עליה היה לומר כן. אבל אני לא מכירה מראיינים שהיו שואלים דבר כזה...) חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

תחומי עיסוק:

היי

תודה אני נועה צפתי מרעננה אני בת 29 אני עובדת בתל אביב אני רוצה להכיר בנים

עו"ד ישראל שוורץ ועו"ד חיה לזר-נוטקין אני אשמח מאוד אם תוכלו להתייחס לשאלתי בנושא "שכר בזמן התנסות" אשר שאלתי פה בפורום.

תודה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר