פיצויים ממקום עבודה

א.מה סכום הפיצויים אותו אני אמור לקבל אם פוטרתי מעבודה שעבדתי שנה בה ופוטרתי בדיוק חודש ושנה אחרי(למען האמת-היתי בחל"ת בזמן שהיה לי שנה בחברה)...איך בדיוק מחשבים את זה? ב. האם אני בכלל זכאי לפיצויים שכן המעביד טוען שאיחרתי מחל"ת(ב10 ימים) ולכן פיטר אותי ג.בתקופה שעבתי בחודשים האחרונים המעביד שבר חוזה חד צדדית -העלה השעות ולא שילם עליהן בסיס(אלא רק לפי עמלות מכירה)-האם ניתן לתבוע כעת? תודה

כמה זמן היית בחל"ת ?

א. בתקנות פיצויי פיטורים נקבע , כי בכל שנת עבודה רק שבועיים מסך כל החל"ת יחשבו כ"וותק" בעבודה לצורך חישוב "פיצויי פיטורים" לפיכך עליך לענות תחילה על השאלה כמה זמן היית בחל"ת כמה זמן, בניכוי החל"ת עבדת ולהגיע לתוצאה של סכום הפיצויים המגיעים לך ב. אתה יכול לתבוע את המעביד בגין זכויות / כספים שלא שולמו לך, בייחוד לאור כך שטרם חלפה תקופת ההתיישנות לגבם (מדובר על פיטורים טריים, נכון?!) חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

אז ככה :

היה לי שנה בחברה ב15/8/2005.היתי בחודש חל"ת מה14/7 עד ה14/8(ואיחרתי מהחל"ת ב10 ימים ולכן פיטרו אותי) פיטרו אותי בפועל ב4/9 אם זכרוני אינו מטעה אותי אז מה זה אומר בעצם??. כמה פיצויים בדיוק מגיע לי? קיבלתי סכום פי 2 ממשכורת ממוצעת ...איך מבררים הסכום המדוייק והאם בכלל שווה לנבור בנושא(אם לא מגיע לי בכלל)...

תגובה

תעשה את החשבון: עבדת מיום X עד ליום Y (לא כולל היציאה לחל"ת תוסיף על התקופה שיצאה לך 14 יום (בהם נשמר הוותק ושאר הזכויות למרות החל"ת) תוסיף את התקופה של ההודעה המוקדמת וכו' -> יצא לך שנה הרווחת, אם לא אז.... (תקופת ההודעה המוקדמת אם עבדת לפי משכורת חודשים ולא על בסיס שעות היא מחודש ראשון עד שישי -> יום לכל חודש, מהחודש השביעי עד ה-12 -> 6 ימים + יומיים וחצי לכל חודש עבודה החל מהחודש השביעי) אם עבדת יותר משנה ->חודש ימים נ.ב עבור כל שנת עבודה מגיע פיצויי שגובה של חודש עבודה (לא כולל החזר הוצאות, רכב, קופות למיניהם וכו')

תחומי עיסוק:

יש כאן אי הבנה....

קיבלתי סכום מהעבודה אך הוא גבוה פי 2 כמעט ממשכורת ממוצעת שלי.שאלתי היא איך מבררים האם הסכום שקיבלתי -ממה הוא אמור להיות מורכב:כלומר משכורת ממוצעת+הבראה(האם מגיע לי?)+חופשה..

וגם לא ממש הבנתי את הקטע של ההודעה המוקדמת

מצידי? מצידם? כלומר אם הודיעו לי בחודש שהיה לי שנה (כולל חל"ת) אז זה נספר 18 יום להוסיף?

יש כאן אי הבנה....

קיבלתי סכום מהעבודה אך הוא גבוה פי 2 כמעט ממשכורת ממוצעת שלי.שאלתי היא איך מבררים האם הסכום שקיבלתי -ממה הוא אמור להיות מורכב:כלומר משכורת ממוצעת+הבראה(האם מגיע לי?)+חופשה..

תיקון טעות

אם החל"ת עלה על 14 חודשים אז כל תקופת החל"ת לא נספרת לצורך פיצויי פיטורים (ולא כפי שרשמתי בטעות), קרי עבדת פחות משנה

תחומי עיסוק:

פיצויים ממקום עבודה

א.מה סכום הפיצויים אותו אני אמור לקבל אם פוטרתי מעבודה שעבדתי שנה בה ופוטרתי בדיוק חודש ושנה אחרי(למען האמת-היתי בחל"ת בזמן שהיה לי שנה בחברה)...איך בדיוק מחשבים את זה? ב. האם אני בכלל זכאי לפיצויים שכן המעביד טוען שאיחרתי מחל"ת(ב10 ימים) ולכן פיטר אותי ג.בתקופה שעבתי בחודשים האחרונים המעביד שבר חוזה חד צדדית -העלה השעות ולא שילם עליהן בסיס(אלא רק לפי עמלות מכירה)-האם ניתן לתבוע כעת? תודה

חשבתי על פתרון אחר /נוסף בשבילך

אם המעביד מפטר את העובד סמוך לחודש ה-11 לעבודתו יראו את הפיטורים הנ"ל כאילו נעשו מתוך כוונה להמנע מחובת תשלום פיצויי פיטורים. במקרה כזה חובת ההוכחה כי המעביד לא פיטר אותך מתוך כוונה להימנע מהפיצויים חלה עליו הבעיה היא שהוא כביכול פיטר אותך עקב התנהגותך, אי חזרתך מחל"ת בכל מקרה, הדיון במקרה שלך מצריך בדיקה לעומק של פרטים ונסיבות, מה שאינו יתכן בפורום. אם אתה רוצה בכל זאת לקבל תשובה חד משמעית עליך לפנות לאיש מקצוע, להשמיע את דבריך ולקבל את חוות דעתו שבוע טוב

תחומי עיסוק:

כמה זמן היית בחל"ת ?

א. בתקנות פיצויי פיטורים נקבע , כי בכל שנת עבודה רק שבועיים מסך כל החל"ת יחשבו כ"וותק" בעבודה לצורך חישוב "פיצויי פיטורים" לפיכך עליך לענות תחילה על השאלה כמה זמן היית בחל"ת כמה זמן, בניכוי החל"ת עבדת ולהגיע לתוצאה של סכום הפיצויים המגיעים לך ב. אתה יכול לתבוע את המעביד בגין זכויות / כספים שלא שולמו לך, בייחוד לאור כך שטרם חלפה תקופת ההתיישנות לגבם (מדובר על פיטורים טריים, נכון?!) חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

תשובות להכל

אולי תתקשר ותקבל תשובות לכל השאלות? 0546552589.

ומי כבודו אורי?

"
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר