התפטרות מחמת הרעת תנאי עבודה

שלום, אני עובד כשכיר בחברת לייעוץ מזה כ-14 חודשים כאשר ב-4 החודשים הראשונים עבדתי 100% משרה וב-10 החודשים האחרונים הנני מועסק ב-50% משרה. שינוי תנאי העסקתי לווה בעדכון החוזה כנדרש. לאחרונה הרעו באופן משמעותי את תנאי עבודתי ואני מעוניין להתפטר לאלתר. בהתאם לחוזה העסקתי אני וגם החברה מחויבים הודעה מוקדמת של חודש אחד. שאלותיי הנן בהתאם: א. מה פרק הזמן שעלי להודיע על התפטרותי, האם מדובר בחודש בהתאם לחוזה או שמא ב-15 יום בשל שינוי היקף משרתי? ב. תנאים סוציאליים - האם המעביד בד"כ משאיר ברשותו את הכספים שהופרשו ע"י החברה לטובת העובד או שמא לאחר שנה כל הכספים (אלו שהופרשו ממשכורתו ואלו שהופרשו ע"י המעביד) נשארים ברשות העובד? אודה על התייחסות תודה זיו

הרעה בתנאים

שלום אלון, התפטרות בשל הרעה בתנאים הינה "טריקית" ולפי ניסוח שאלתך עולה כי אתה הסכמת לעבוד במשך 10 חודשים אפילו שתנאיך הורעו השאלה הנשאלת מהי אותה הרעה חדשה עליה אתה מדבר ועד כמה היא באמת נחשבת ככזו בצורה אוביקטיבית בכל מקרה, כדי להתפטר בדין מפוטר בשל שימוש ב"הרעה בתנאים" עליך להוציא למעביד מכתב ובו אתה מודיע לו על טענתך זו lazarhaya@walla.com חיה לזר-נוטקין, עו"ד

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

תודה חיה אבל...

תשובתך מקצועית ובהחלט מניחה את הדעת אולם מה בעצם קורה עם הכספים שנצברו בביטוח מנהלים ובקרן השתלמות? האם יכול המעביד לקחת את החלק שהוא הפריש לקרנות אלו?

לאלון

א. עם החלק שהופרש על ידך אין בעיה. ב. לגבי חלקו של המעביד - אין לי מושג מה נקבע בינך לבין המעביד שלך לגבי התנאים בהם תהיה זכאי או לא זכאי לקבל את החלק של המעביד ג. אבל, אם בהסכם ביניכם לא מופיעה התיחסות לאמור בסעיף ב' הנ"ל -> אזי בכל מקרה של סיום יחסי העבודה ביניכם (למעט אם יחסי העבודה הסתיימו בנסיבות בהן ניתן לשלול פיצויי פיטורים, כגון גניבה וכו') תוכל לקבל את חלקו של המעביד. (כמובן בכפוף לאישור המעביד בכתב ) ד. שורה תחתונה - זכאותך לקבל גם את חלקו של המעבידנתחנת יחסית להסכם ביניכם או להעדרו של הסכם ביניכם חיה לזר-נוטקין, עו"ד lazarhaya@walla.com

חיה לזר נוטקין, משרד עו"ד וגישור

פלאוט 10, פארק המדע, רחובות

טל' 08-9453604, פקס 08-9453605

תחומי עיסוק:

דיני עבודה I דיני משפחה ן גירושין ן צוואות וירושות | הסכם יחסי ממון |

http://hayalaw.com/

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לו

תודה

זו תשובה מקצועית.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים