תאונת עבודה

תאונת עבודה

שלום רב., רציתי לברר מהמבט של המעסיק ( כי אני לא רוצה לגרום אבל ) עובד שנימצא בתאונת עבודה מעל 3 חודשים ואני לא רואה כי הוא יחזור בעתיד הקרוב. 1. האם אני יכל לפטר אותו . 2. עד מתי הוא צובר זכויות . 3. כמה זמן ב"ל משיך לשלם לו . ואן יש עוד דברים שאני לא יודע אני אשמח לקבל תשובה . תודה.

תשובה

שלום, בעקרון, אין איסור לפטר עובד כזה כל עוד הפיטורים נעשים בתום לב ובשל העובדה, כי העובד איננו יכול לעמוד עוד לרשות המעביד ועובדה זו מסיבה נזק למעביד. כל עוד לא פיטרת אותו הוא עובד שלך וממשיך לצבור זכויות. תקבולים/גמלה מן המוסד לביטוח לאומי משולמים באופן דיפרנציאלי לכל נפגע ונפגע על פי מהות הפגיעה. לפני שאתה מפטר אותו, מומלץ כי תוודא עמו את מצבו ותיידע אותו בדבר כוונותיך. כמובן שאתה צריך לתת לו הודעה מוקדמת על פי חוק. כמובן שאתה יכול להעסיק עובד זמני ולתת לאותו עובד פגוע עדיפות בהחזרה לעבודה. בכל מקרה מוטב כי תיוועץ בעו"ד באופן "מסודר". בהצלחה ! יוסי דוידוביץ, עו"ד law-yer@012.net.il

לגאי אדם

במסגרת תאונת עבודה ביטוח לאומי משלם מקסימום 90 יום. לאחר מכן העובד יכול לעמוד בפני ועדה רפואית [אם ירצה]. במידה ונקבעת לו נכות הוא עשוי לקבל גמלת נכות. לפני שאתה מפטר אותו כדאי שתבקש ממנו לפנות לרופא תעסוקתי. בעקרון אתה יכול לפטר אותו. חשוב לדעת באילו נסיבות קרתה תאונת העבודה.

תשובה

שלום, בעקרון, אין איסור לפטר עובד כזה כל עוד הפיטורים נעשים בתום לב ובשל העובדה, כי העובד איננו יכול לעמוד עוד לרשות המעביד ועובדה זו מסיבה נזק למעביד. כל עוד לא פיטרת אותו הוא עובד שלך וממשיך לצבור זכויות. תקבולים/גמלה מן המוסד לביטוח לאומי משולמים באופן דיפרנציאלי לכל נפגע ונפגע על פי מהות הפגיעה. לפני שאתה מפטר אותו, מומלץ כי תוודא עמו את מצבו ותיידע אותו בדבר כוונותיך. כמובן שאתה צריך לתת לו הודעה מוקדמת על פי חוק. כמובן שאתה יכול להעסיק עובד זמני ולתת לאותו עובד פגוע עדיפות בהחזרה לעבודה. בכל מקרה מוטב כי תיוועץ בעו"ד באופן "מסודר". בהצלחה ! יוסי דוידוביץ, עו"ד law-yer@012.net.il

תודה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני עבודה
בחר
בחר