גוזל שחרור

גוזל שחרור

לפני שלושה שבועות מצאנו גוזל שחרור שנפל מקן. האכלנו אותו פירות פיקוס, פאפיה, אפרסק, רצועות דקות של עוף מבושל ולא מבושל וכן רימות. שלושה שבועות הוא התפתח כראוי, גידל זנב, הכנפיים גם גדלו, ואף לפני כשבוע התחיל לאכול לבד, אבל לא וויתר גם על האכלה. אתמול שמנו לב שהוא לא מתעופף. הוצאנו אותו מהכלוב וראינו שאין לו כוח להרים את עצמו. אבל הוא המשיך לאכול והיציאות שלו היו תקינות. היום הוצאנו אותו מהכלוב בעקבות נשימות מהירות. הוא עמד והתנשם וכל גופו נע כתוצאה מהמאמץ של הנשימות, אבל עדיין הוא אכל ולישלש בסדר, אבל אחרי כמה שעות הוא מת. שאלה, מה יכולה היתה להיות הסיבה למותו? האם התפריט לא התאים? (למרות שהיציאות היו בסדר, ולמרות ששלושה שבועות הוא בכל זאת התפתח נורמלי, האם יכול להיות שפגע בו וירוס של דרכי נשימה? והחשוב ביותר, האם יכולנו לעשות משהו כדי למנוע את מותו? תודה

עצוב

הסיבות יכולות להיותרבות ושונות. אחרי שכבר הופיעו סימנים - סביר להניח שכבר אי אפשר היה לעזור. זה יכול להיות וירוס או גורם מידבק אחר. ייתכן גם שבאחת ההאכלות נכנס חלקיק אוכל לקנה במקום לושט, דבר שגורם לדלקת ריאות קטלנית. לפני כשבוע מישהו סיפר לי בפורום שדבר כזה קרה לגוזל שהוא גידל. כך הכבוד על ההשקעה בגוזל. אני מקוה שאם תמצאו עוד אחד לא תהססו לנסות שוב.

תודה, איל.

צלצלנו אתמול גם לגן הזאולוגי באבו כביר השארנו הודעה אבל רק היום חזרו אלינו. המומחית שם אמרה, כמוך, שאם נוזלים נכנסו לריאות, זה פטאלי. היא אמרה שאת הנוזלים הם מקבלים רק מהמזון. בעיקר מהפירות, ואסור בתכלית האיסור לתת לגוזלים לשתות, אלא אם כן יש דרך להחדיר ישירות לושט, האמת שלא נתתי למסכנצ'יק לשתות, אבל את הפירות רחצתי במים ואולי טיפת מים נשארה עם האוכל וחדרה לריאות. וזו הייתה הבעיה, שכן הוא אכן התקשה לנשום. היא אמרה גם שאת הרימות יש להרוג לפני שנותנים להם, אבל את הרימות שנתתי לו הוא כבר אכל לבד, כך שזו לא הייתה הבעיה. זה מאוד כואב לדעת שכנראה הוא מת בגללי. היא גם אמרה שהאפשרות שזה היה וירוס לא נשללת, אבל נראה לה שהמים בריאות יותר סביר לפי התיאור. הנה עוד תמונה מהקטנצ'יק החמוד. הוא היה כל בוקר פוצח ברינה ובשירה עזה שמשמעותה הייתה : מה קרה? חמש בבוקר ועוד לא קמת? ומה איתי? מי את חושבת שייתן לי לאכול? על כל פנים תודה על תשובתך, אשר בהחלט מאשרת את דברי המומחית מהגן הזואולוגי. בלהה

בוקר טוב

הבוקר מצאתי גוזל שחרור שנפל מהקן אספתי  לביתי אך איני יודעת במה להאכיל אותו הוא רץ אבל לא עף .כרגע שמתי אותו בכלוב מחשש כי החתולים יאכלו אותו אודה לעזרתכם .

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר