אימצנו כלבת פינצ'ר מתוקה מ-SOS - בירור לגבי חיסונים ועיקור

לפני כחודש וחצי אימצנו כלבת פינצ'ר מעורבת חמודה בת כשנה -שנה וחצי מארגון SOS בסניף בכפר שמריהו.

לפי הפרטים שקיבלנו היא עברה חיסון נגד כלבת וכן בזמן שאספנו אותה לאימוץ הוטרינר במקום עשה לה את הזריקה הראשונה של החיסון המשושה.

כמו כן, לפי הערכת הווטרינר ואנשי המקצוע במקום הכלבה עברה כבר עיקור לפי סימנים מסוימים בבטנה.להפתעתי הווטרינר אליו הגענו לביצוע זריקה שניה של חיסון משושה המליץ את הדברים הבאים:

1. המלצה לביצוע זריקה לטיפול למקרה הידבקות בתולעת הפארק בכל חודשיים - בשכונה בה אני מתגורר בת"א ישנם המון כלבים ומשיחה עם העליהם אף אחד לא נוקט בגישה מטרידה כ"כ כלפי הכלב (ובעליו) לטיפול בעניין זה.

2. זריקה שלישית של החיסון המשושה אינה דחופה לפי דעתו מכיוון שהיא כבר לא ממש גורה ואפשר לדחות את החיסון לביצוע ביחד עם חיסון הכלבת בסוף שנה.

3. למרות הסימנים על בטנה של הכלבה שנראו לווטרינר ב-SOS כסימני עיקור ברורים, הווטרינר השכונתי משוכנע שאינה מעוקרת וקובע שצריך לבצע עיקור.אשמח לדעת האם,

1. בהיעדר חיסון מונע, אכן מומלץ חיסון כל חודשיים לטיפול תרופתי שוטף למקרה ותידבק בתולעת הפארק?

2. האם אי ביצוע זריקה שלישית של חיסון משושה כעבור כ-3 שבועות כפי המומלץ לא משבש את החיסון ?

3. האם להעביר אותה כבר תהליך עיקור ( נוסף ???) או שכדאי להמתין ולראות אם היא מתייחמת ?רב תודות מראש,
אסף

הי אסף וראשית כל הכבוד על האימוץ ואני מאחלת לשניכם ולמשפחה הרבה הצלחה :)
לגבי השאלות:

1. בהעדר חיסון המפעיל את המערכת החיסונית כנגד תולעתהפארק ומכיון שמדובר במחלה הורגת ומסוכנת (בניגוד לתולעי מעיים לדוגמא) אכן מומלץ על זריקה לטיפול מונע אחת לחודשיים, ישנם וטרינרים הממליצים על מתן אחת ל3 חודשים וזה המינימום אך אכן הגישה כיום היא לעבור לאחת לחודשיים למקסם את הפוטנציאל של היעילות של הטיפול.
2. כאשר מדובר בכלבים בוגרים אין צורך בסידרה של 3 זריקות  אלא בהפעלת המערכת החיסוניתע"י שני חיסונים  / זריקות בלבד.
3. לא הייתי ממליצה להכניס אותה לניתוח אם יש ספק אם מעוקרתאו לא ולא כתבת מדוע הוטרינר מטיל בכך ספק. אך אם יש דעות חלוקות - ניתן לבצע אולטרסאונד ולראות באם יש שחלות, ניתן לבצע בדיקתדם הורמונלית  לראותבאם יש הורמוני מין המיוצרים ע"י השחלות וניתן להמתין ולראות אם מתייחמת למרותשלעיתים יש ייחומים שקטים שלא רואים דימומים או התנהגות ייחומית ואז קשה יותר לאבחון.
מקוה שעזרתי,
המוןבריאות

ד"ר גלית רובין

מרכז וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

בברכת רפואה שלמה,


ד"ר גלית רובין - וטרינרית


מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר