הסתגלות של חתול מיין קון בן 4

לפני 24 שעות אימצתי ממישהי חתול מיין קון בן 4 שחי איתה בתוך הבית ולא יצא החוצה אף פעם. יש לי כמה שאלות-

הוא מנשיר המון למרות שאני מסרקת אותו, זה יעבור?

בינתיים הוא רק מתחבא מתחת לרהיטים ולא יוצא וכשמוציאים אותו הוא רועד מפחד. איך לגרום לו להרגע?

הוא לא אוכל ולא שותה בגלל דיכאון מהמעבר. איך לגרום לו לאכול? ניסיתי נקניק וטונה וזה לא עבד.

המטרה היא שאחרי שהוא יתרגל אלינו הוא יהיה וישן בחוץ. אני גרה במושב אז זו דירת קרקע עם גינה גדולה אבל הוא אף פעם לא היה בחוץ ולא רגיל לזה. איך אפשר להרגיל אותו? מקווה לתשובה, תודה.

ראשית תהני ותתחדשי :) מיין קון הנו גזע מקסים וחביב ואני בטוחה שתסתדרו 

לגבי שאלותיך..
- נשירה הנה לרב פועל יוצא של איכות מזון (כמה שיותר איכותי כך תהיה פחות נשירה ), בהנחה שאין קרחות ובעיה עורית / מחלה, אך גם כתוצאה מסטרס ולכן ככל שירד הסטרס משינוי המעבר והדירה כך גם הנשירה תפחת באופטימיות .

- ניתן לנסות להרגיע אותו בעזרת חטיפים או מישחקים מוכרים מן העבר ואפילו בעזרת רהיטים / ריחות מוכרים מהבית הקודם.

- מאד חשוב לגרום לו לאכול שכן חתולים אשר לא אוכלים עלולים ללקות בכבד שומני, ניתן להוסיף לו חטיפים שונים, יכול להיות שטונה דוקא אינו אוהב אבל שימורי כבד או עוף כן יאהב - שווה להשקיע ולמצוא את החטיף / תוסף שיאהב ולתת אותו...לאחר שהמצב יחזור להיות תקין - חשוב להוריד בהדרגה את התוספות ולהישאר עם מזון לחתולים עלמנת לשמור על בריאותו 
(וגיזרתו:)).

לגבי יציאה החוצה. חתולים הן חיות טריטוריאליות ומאד מומלץ שלא להוציא אותו החצה תקופה ארוכה עד שיתרגל להיות בבית וגם אח"כ יציאה בהשגחה למשך תקופה ולזמנים קצובים ...

עד שיתאפר להוציאו באופן קבוע ויתקבל ויקבל את הגינה כטריטוריה שלו.

בברכת רפואה שלמה ובהצלחה,

ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר