ברונכיטיס כרוני

הכלב שלי בן 9 מגזע קטן, סובל כבר שנה משיעול. זה התחיל משעלת מכלאות. לאחר טיפול זה עבר, אבל כעבור כשלושה חודשים השיעול חזר. הוטרינר קבע לפי 2 אינדיקציות, שהסיבה לשיעול שונה.
1) הוא קיבל זריקה אנטי דלקתית שלא שיפרה את המצב. 2) לכלב יש איוושה. מומחה לב קבע שסוג השיעול לא מאפיין בעיית לב. מדובר בשיעול של אווז שבסופו הכלב מנסה להקיא החוצה. אולטרא-לב אישש את דבריו. 3) הסברה כעת שמדובר בברונכיטיס. הומלץ על רבע כדור rekod ביום (הכמות המקסימלית למשקל הכלב). הכלב מתנגד בצורה יוצאת דופן לקבל את התרופה (בין שזה מוחבא במזון אהוב, ובין שזה מומס במים). בכל זאת כשהצלחתי לתת לו את הכדור, לא נראה שזה השפיע יותר מידי.

השיעול נמשך גם ביום וגם בלילה. לפעמים יש תקופות יותר טובות, ולפעמים השיעול מתגבר מאוד.

האם יש איזה סירופ או תרופה חלופית שניתן לתת לשיעול? האם יכולה להיות סיבה אחרת לשיעול (אלרגיה או משהו אחר)?

תודה

לילך שלום,

ראשית אשמח לדעת מי המומחה הקרדיולוג המדובר שכן בארץ יש מומחה אחד קרדיולוג בלבד בשם ד"ר דני אוהד בבית החולים הוטרינרי בבית דגן. בנוסף יש מתמחה לקרדיולוגיה בשם ד"ר יעל גולני אשר מגיעה למרפאות השונות.

אם אכן האבחון בוצע ע"י אחד מהשניים הללו- הייתי ממליצה להמשיך בטיפול כפי שהומלץ. אם לא היה אבחון ע"י קרדיולוג מומחה - אני ממליצה לעשות כן ובנוסף אולי לשקול צילומי רנטגן של בית החזה.

לגבי מתן התרופות המדוברות, כאשר יש אבחון ודאי של הגורם - מאד חשוב להתעקש או/ו למצוא את הדרך עלמנת לתת את הטיפול המתאים,

בברכת רפואה שלמה ובהצלחה,

ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר