מזון רפואי לחתול

שלום,

לפני כחודש וחצי לקחתי את החתול שלי (כבן שנה) לבית חולים וטרינרי בעקבות דם בשתן. הוא קיבל טיפול ונאמר לי ע"י הוטרינר כי יש לו "דלקת מטורפת" בדרכי השתן. הוטרינר אף ביקש להחליף למזון רפואי מסוג CD לדלקות בשתן.
אכן מאז האכלתי את החתול באוכל הנ"ל אך לצערי החנות הפסיקה לייבא מזון זה ונאלצתי לרכוש לו: ROYAL CANIN - URINARY. נאמר לי שאין הבדל בין האוכל הזה ל-CD אך ממה שזכור לי הוטרינר בבית החולים ממש עמד על כך שאתן לו את ה-CD  ולא משהו אחר.
רציתי לדעת אם יש משמעות מיוחדת למתן CD בלבד? האם קיים הבדל כלשהו בין המזונות הנ"ל? שהרי שניהם רפואיים ושניהם עבור בעיות בדרכי השתן.
נ.ב: יש לי חתולה נוספת, בריאה. לא הצלחתי לגרום לה לאכול מקערה נפרדת ולכן היא גם אוכלת מהמזון הרפואי.. האם זה יכול להוות בעיה?
אני מאוד לחוצה ואשמח לתשובה בהקדם.. תודה רבה!

ענבל שלום,

מזון CD של חברת הילס או יורינרי של חברת רויאל קנין, שניהם מזונות המיועדים למניעת היווצרות אבנים / קריסטלים בדרכי השתן. באם זו אכן הבעיה , אכן מאד חשוב שהחתול יאכל רק את המזון הנ"ל עלמנת שלא תיווצר חסימה בדרכי השתן .

לגבי המזונות השונים למעט מיקרים מאד נדירים , אין משמעות וניתן לאכול משני המזונות לאותה מטרה  (המיקרים הנדירים הנם בהתאם לבדיקות השתן של חתול ולמימצאים הספציפיים).

לגבי החתולה השניה בבית - זה לא מאד נורא אם היא אוכלת מהמזון הנ"ל אך מומלץ שלא או שלפחות מרבית התזונה שלה תהיה על מזון המתאים לה ולא על מזון אשר מיועד לחתולים אשר מייצרים בעודף קריסטלים ולכן "אבני הבנין" של הקריסטלים נפוצים הרבה פחות במזון הרפואי מאשר במזון רגיל והחתולה הבריאה מן הסתם זקוקה להם במינון רגיל.

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

תודה רבה על התשובה המפורטת, את מקסימה!!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר