חתולים-מחלות וחיידקים שיכולים לעבור לאדם....

נכנס לי לדירה חתול והוא עלה על בגדים ושקיות עם בגדים, קראתי שחתול בניגוד למה שחושבים שהוא חיה נקייה, הוא יכול להעביר מחלות וטפילים וכדומה, מה אני אמורה לעשות עם הבגדים, לזרוק או לכבס מספר פעמים במכונה, לא ניתן לכבס הכל ב90 או 60 מעלות האם כביסה ב30-40 מעלות מספיקה וכמה פעמים מומלץ?

עדי שלום,

מחלות אשר עלולות לעבור מחתול לאדם דרך מגע בבגדים הן לרב טפילים כגון פטריות, פרעושים ותולעים.

כביסה רגילה לרב תהווה פתרון לכל אלו.

ישנם מיקרים בהם נידרשת טמפ' גבוהה יותר אבל לרב לא תהיה בעיה.

עם החתול עלה על שקיות עם בגדים - ניתן פשוט להוציא אותם מהשקית ולשים בשקית אחרת :)   ...לא עולה בראשי משהו שיכול לעבור דרך הפלסטיק של השקית ואל הבגדים בפנים.

אגב, באופן כללי סטטיסטית הסיכויים אינם גבוהים להדבקה אבל אני מכבדת ומבינה את הצורך לשמור על היגיינה וניקיון 

המון בריאות,

ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

העניין הוא שהיו שקיות שהיו להם חורים, עשיתי את זה בגלל שהם היו בגדים שרציתי לכבס ולא רציתי שיסריחו בתוך השקית, מה גם שהיו לי בגדים נקיים במתלה כביסה ונגעו לי בהם אחרי שנגעו בבגדים ובשקיות ובכלל בכל הציוד שהחתול עלה או היה בקירבתו, האם אותם מספיק לכבס פעם אחת ב-30-40 מעלות, יש שם גם בגדים חדשים שלא נלבשו אז אני לא רוצה להרוס אותם, אבל אני לא יודעת אם כביסה ביד ללא סחיטה או כביסה במכונה במים קרים ללא סחיטה זה בסדר? 

רציתי גם לשאול, היה לי קרטון עם שקיות של בגדים חדשים, החתול לא נגע בבגדים, הוא רק התקרב לקרטון, אבל מה שעשו לי בגלל שנאלצתי לצאת לכמה ימים מהדירה, אז פתחו לי את השקיות של הבגדים כדי שהבגדים יתאווררו, שלא יסריחו או ייהרסו, אבל זה נשאר באותו מקום קרוב לסביבה שהחתול היה, וקרוב לשקיות שהחתול נגע או פגע ישירות, אין לי ממש מושג על מה החתול עלה או פגע ישירות, אני משערת לפי המקום שמצאתי אותו ואני גם בטוחה שהוא היה ממש מעט זמן אני חושבת שאפילו לא דקה אבל נגיד והרבה זמן בטוח שלא יותר מ2 דקות הם יש חשש שהבגדים נדבקו במשהו?

לגבי תשובתך- באילו מקרים נדרשת טמפרטורה גבוהה יותר?

העניין הוא שהיו שקיות שהיו להם חורים, עשיתי את זה בגלל שהם היו בגדים שרציתי לכבס ולא רציתי שיסריחו בתוך השקית, מה גם שהיו לי בגדים נקיים במתלה כביסה ונגעו לי בהם אחרי שנגעו בבגדים ובשקיות ובכלל בכל הציוד שהחתול עלה או היה בקירבתו, האם אותם מספיק לכבס פעם אחת ב-30-40 מעלות, יש שם גם בגדים חדשים שלא נלבשו אז אני לא רוצה להרוס אותם, אבל אני לא יודעת אם כביסה ביד ללא סחיטה או כביסה במכונה במים קרים ללא סחיטה זה בסדר? 

רציתי גם לשאול, היה לי קרטון עם שקיות של בגדים חדשים, החתול לא נגע בבגדים, הוא רק התקרב לקרטון, אבל מה שעשו לי בגלל שנאלצתי לצאת לכמה ימים מהדירה, אז פתחו לי את השקיות של הבגדים כדי שהבגדים יתאווררו, שלא יסריחו או ייהרסו, אבל זה נשאר באותו מקום קרוב לסביבה שהחתול היה, וקרוב לשקיות שהחתול נגע או פגע ישירות, אין לי ממש מושג על מה החתול עלה או פגע ישירות, אני משערת לפי המקום שמצאתי אותו ואני גם בטוחה שהוא היה ממש מעט זמן אני חושבת שאפילו לא דקה אבל נגיד והרבה זמן בטוח שלא יותר מ2 דקות הם יש חשש שהבגדים נדבקו במשהו?

לגבי תשובתך- באילו מקרים נדרשת טמפרטורה גבוהה יותר?

אגב עבר יותר משבוע ולא נגעתי בשקיות ובדברים השארתי הכל כמו שהוא כי לא ידעתי מה לעשות?

זה חתול רחוב, שנמצא בפחי אשפה, בגלל זה הדאגה והחשש ואני גם אדם מאוד סטרילי, אפילו חשבתי לזרוק את הבגדים...

האם יש צורך לכבס מספר פעמים?

עדי שלום,

לצערי אינני מבינה גדולה בכביסות ואינני רוצה לתת לך עצה שתיגרום לנזק לבגדים.

מבחינת הטפילים השונים אשר עלולים לעבור (כפי שכתבתי בסבירות נמוכה) - אני מניחה שכולם ימותו בכביסה רגילה אך אינני יכולה לתת את "הבטחתי" לכך אלא רק את ה"סבירות ההגיונית",

מצטערת שלא יכולתי לעזור יותר

ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר