אוכל לכלב

אוכל לכלב

שלום לכולם

יש לי פאג סיני בן 7 וליפני בערך חצי שנה הוא עבר ניתוח להוצאת אבנים בדרכי השתן האבנים נגרמו כתוצע מאכילה לקוייה של הכלב כשהוא היה אצל סבא שלי הוא הביא לו אוכל יבש (שהוא היה לא טוב בכלל) בנוסף עוף של בני אדם והכלב עבר אלי ליפני כחצי שנה בגלל שסבא שלי נפטר ז"ל. עד היום הכלב אכל אוכל רפואי של רויאל קנין אך בזמן האחרון זה התחיל להיות יקר המחיר הכי זול שמצאי הוא 500 שקלים ל 14 קילו והשאלה שלי האם אני אקנה לו אוכל יותר פשוט (לא רפואי יבש רגיל)  של אותה חברה רויאל קנין בשר יבש על בסיס עוף האם זה יפגע בו והמצב של האבנים בדרכי השתן יחזרו לו בגלל האוכל שאקנה לו ?

רוי שלום,
אבנים בדרכי השתן נוצרות מגורמים שונים / מרכיבים שונים במזון, ישנן אבנים הנוצרות מפוספט ומגנזיום וישנן כאלו הנוצרות מסידן וישנן נוספות אחרות פחות נפוצות,

מצד אחד אלו חומרים/ מרכיבים מאד חיונים לגוף ולתפקודו ולכן חשוב שיהיו במזון ומצד שני עודף שלהם עלול לגרום להיווצרות האבנים ולסכנה.

במזונות הרפואים המונעים היווצרות אבנים ישנן כמויות מדודות לפי סוג בע"ח והאבן אשר אין אותן במזונות רגילים וגם במזונות אייכותים ולא משנה של איזו חברת יצור. אי לכך הייתי ממליצה דוקא לנסות ולמצוא חברה אחרת המייצרת מזון רפואי לאותה בעיה רפואית ואולי שם הנמחיר יהיה נמוך יותר מאשר לעבור ממזון רפואי ללא רפואי.
המון בריאות ובהצלחה,
ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: naama
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר